Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ruti

    Közösségépítő

    válasz szmegma #537 üzenetére

    :K én értettelek is, hogy a HD tartalom átvitelének megzökkenésétől tartasz az USB-n, ezért szeretnéd az eSATA-t

    a kábeles adatátvitelek (USB, SATA, Ethernet, FW) mind elegek az akadásmentes lejátszáshoz, csak ahogy írtam is, a WiFin történő lejátszást kell fenntartásokkal kezelni, de ez most nálad nem jön szóba

    Én az eSATA dumát azért nyomom, mert abban fogsz megőrülni, amig az eszközök között hordozandó háttértárra a film felmászik a laptopodról USB 2.0-án!

    a 3 dolog összekötése LAN-on egy következő fejlesztésed lesz, erre a médialejátszó hálózati képességét fogod kihasználni

    a 3 verziódra:
    1.) IGEN, ezzel kezdd, és kiderül, van-e gondod a hordozással
    2.) egy jó gigabites router kell majd a net elosztásához, de most egy switch-el is meg lehet próbálni, hogy látja egymást a laptop meg a lejátszó (ez a megoldás még mindig a külső HDD árában van)
    3.) dokkolni belső hdd-t tudsz, ezt már tudod. (Belső HDD+dokkoló olcsóbb, mint a külső HDD). De ebben az esetben a dokkoló helyett külső HDD Rack kell, mert sokkal biztonságosabb a használata (dokkoló akkor kell, ha a bele szánt vinyót visszarakod PC-be-vagy éppen a médialejátszóba, de neked laptopod van-meg a lejátszóban sincs belső HDD helyed) Külső rack vinyóval még mindig tud olcsóbb lenni, mint a külső HDD, és rengeteg előnye van, nem is beszélve arról, hogy tud eSATA-t is, így a laptop felöl nem, de a lejátszó felé ki tudod használni, ahogy szeretted is volna
    (eSATA-s külső HDD mindig drágább mint egy eSATA-s rack+HDD)

    bocs h hosszú voltam

    Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

  • canniball

    nagyúr

    válasz szmegma #537 üzenetére

    A legolcsóbb megoldás ha veszed a lejátszó és a laptop közé pár méter LAN-kábelt. Külön HDD-nek akkor van értelme ha
    - nem akarod a filmnézés/zenehallgatás közben a laptopot is járatni
    - ki akarod használni az olyan funkciókat, mint pl. BitTorrent
    - más is nyüstöli a lejátszót amikor te nem vagy otthon a laptoppal.

    ruti!
    Miért kéne gigabites router? A DUNE-n csak 100 Mbit-s LAN van.

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák