Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Kiss67 #5011 üzenetére

    Szia!

    A "legalább 15-20 Mb feletti írás olvasás" kérdéses lesz, legalábbis amennyiben MB/sec-re gondoltál, mert ennek a routernek valahol 15MB/sec körül van a felső sebességhatára USB írás/olvasás tekintetében, de ez sem mindig teljesül, jellemzően azért ez alatt tud.

    Ha ez a kiemelten fontos, akkor cseréld le egy RT-N18U-ra, vagy egy RT-AC56U-ra, ezek lényegesen erősebb SoC-al mennek, és képesek gyorsabb írás/olvasás sebességre is. Az első valahol 20-25MB/sec, a második 30-40MB/sec közt tud.

    Amennyire tudom ext2/3 rendszer esetén Merlin fw-vel lehet elérni a legnagyobb sebességet, vagy esetleg még a Paragon NTFS driveres-es Tomato is jó, de paradicsommal ext2/3 fs-el inkább 12-15MB/sec közt szokott lenni.

    A gyors HDD scannelés alatt nem tudom mit értesz, ez alkalmazás függő, a router önmagában nem scanneli a HDD-t.

    Ez Tomato alatt adott, nekem az rtorrent például beton stabil, de állítólag Transmission is kiválóan fut, ha utólag telepíted entware-el. Transmission-t és Merlin fw-t én nem használok, így saját kézből csak a Tomato+rtorrent párost ismerem.

    DLNA-t nem használok, de Tomato-ban is van, illetőleg szintén telepíthető is entware-el.

Új hozzászólás Aktív témák