Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobor

    aktív tag

    válasz Gsx-rr #149 üzenetére

    Én mindenképpen a max feltöltési sebesség alá kicsivel korlátoznám, az upload-ot, mert különben nagyon belassulhat. Esetleg az alternatív beállításokat beraknám max-ra mondjuk 0:00-7:00-ig

  • Razermazer

    őstag

    válasz Gsx-rr #149 üzenetére

    Nekem is ez a net van szintén t-com adsl. Én ütemezőt használok a transmissionét nappal reggel 7-től hajnali 1-ig, letöltés ha van egyáltalán 450-re van beállítva feltöltés 30KB/sec, este pedig letöltés szintén ha van, 980-880-ra van beállítva, a feltöltés pedig 63KB/sec-re.
    Emellett szépen lehet netezni is jó sebességgel, ezek nélkül képtelenség. Most akartam váltani a max adsl-re ami 20mbit le, fel meg 1 mbit, persze ha megvan mert az adsl lutri. Igencsak nagy különbözetet kellene fizetni a mostani 2700-helyett kb 4790-et mindenféle kedvezménnyel.
    A végén úgyis kábel lesz belőle, összegben ugyanannyi, a sebesség legalább biztosabb mint az adsl-nél. Csak akkor legalább 1 hét kiesés van míg kijönnek és beszerelik a kábelmodemet, (ott is adnak valami ócskát, az adsl-hez legalább a legjobbat beszereztem ami van a piacon, be is konfigoltam, majd a kábelmodemmel is szórakozhatok)

    Hát igen a merevlemez, nekem ugye nem igazán újdonság az ext filerendszer, mivel ezelőtt nast használtam szintén ehhez a routerhez, meg a régebbihez. A linux százszor jobb erre a dologra, meg úgy általában mindenre, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok igazán jártas benne, sőt csak kapargatom a felszínét.
    Nasoknál sem véletlenül használják, biztonságos, gyors aki ért hozzá könnyen konfigolható bármire.
    Nekem a nas több éves uptime-okkal ment megállás nélkül, mindenféle finomsággal telipakolva, grafikus felülettel, synology minőségben.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák