Új hozzászólás Aktív témák

  • MrTwister

    őstag

    válasz MrTwister #539 üzenetére

    Fél napig viseltem a sz*póálarcot az Azuszka és a Huawei E3372 összeházasítási kísérlete okán, de tádáááám harsonák és kürtök!!!.......végre......sikerült!
    Tehát Huawei E3372h-153 alias white T-Mobile LTE USB Stick + Asus WRT-AC87U hw. version A2 with 380.62 Merlin FW. recept:

    1. A sticket először is bedugtam egy Windows 10-es gépbe ahol is felinstalláltam a saját internetes manager progiját ahogy illik és ott a következőket állítottam be(nagyon fontos!):
    -automatikus csatlakozás az internetre
    -ne kérjen PIN kódot a SIM kártyához
    -plusz a segítség résznél lefrissítettem a modem firmware-éjét és a belső usb tárhelyen leledző menedzser progiját is, kb 3 körben frissült le, pedig 2016. májusi a csomag(modem+sim kártya).

    2. Most jöhet a router! A sticket mivel hátulra nem fér be az antenna miatt, előre dugtam az USB3-ba, a router azonnal felismeri HUAWEI_MOBILE néven.

    3. beállítottam a routerben a modemet az USB modem résznél a következőkre:

    ...jelszóhoz persze nem kell semmi, nem tudom az asus miért csillagozza ki, sebaj a lényeg, hogy nem zavar be...

    -----Apply és újraindulás--------

    4. a dual wan-os rész:

    -----Apply és újraindulás--------

    5. UPC modem lan kábel kitép a router WAN portjából, Huawei modem rögtön aktiválódik és tádááám tudok ugyanúgy internetezni tovább néhány másodperc szünet után mintha mi sem történt volna, egy kis sebességteszt, nem túl acélos, de böngészni, fórumozni, fészelni, youtube-ozni bőven jó.

    6. Kábelt visszadugva a routerbe szépen bontja a mobilnetet néhány másodperc múlva és már száguld is tovább az 500 Megabit. :DD

    Lehet, hogy nem létszükséglet, de jó ha van egy ilyen fail-over/fail-back "redundáns" megoldás.

    Hát egyelőre ennyit. Tervezek még a továbbiakban JFFS user script segítségével ARP Bindinget is programozni a routerbe. Ez a konstans WOL elérésben segíti majd a Synology routeremet, hogy mindig ébredjen. Ehhez is írok majd egy kis how-to-t.

    Másik két projektem a 802.1ad a'la 2 LAN port link aggregációja (router-switch-hp mikro szerver) illetve egy usb3-as dobozba kerül egy 2,5"-os wd black és az kerül a routerre mint multimédiás tárhely- esetleg milyen jó lenne belőle egy mini proxy szervert heggeszteni :P - így természetesen a mobil stick hátraköltözik az USB2-re egy flexibilis USB toldó végére(pl.: [link])!

    Ha van kérdés szívesen válaszolok!

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Új hozzászólás Aktív témák