Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RocketSWET

    csendes tag

    Sziasztok IPv6 beállításokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Csatolok róla képet, a csatolófelület beállításoknál ha PPP-t választom PC-n megy az IPv6 de az összes többi Wifis eszköz lelassul youtube, facebook, képek, appok alig töltenek be, ha Ethernet-re állítom a Wifi-s eszközök jól működnek viszont akkor a PC nem tud IPv6 kapcsolatot létesíteni. Nem értek ezekhez a beállításokhoz eddig még nem találtam rá megoldást van lehetőség hogy a PC (lan) és a Wifi-s eszközeim is használják az IPv6 beállításokat? (1000-es digi net ont eszköz bridge módban, mögötte az asus rt-ax1800u)

    [ Szerkesztve ]

    Bizalom mindenekelőtt

  • RocketSWET

    csendes tag

    Használ valaki diginet 1000-es nettel Asus RT-AX1800U / RT-AT53U (elvileg ugyanaz) routert? Érdekelne hogy sikerült-e beállítani a IPv6-ot úgy, hogy a wifire csatlakozott eszközök nem laggolnak fagynak ha pl facebook, youtube, instagram, googledrive appok vannak megnyitva. Több napja próbálokzok beállítgatni nem sok sikerrel, sajnos nincs ismerősöm aki értene ilyesmihez. A legfrissebb FW van fent. néztem több videót, manualt, olvastam kommenteket szinte minden beállítást végigpróbáltam már :W . IPv6 routeren belül tud kapcsolódni lanon (PC-n) minden rendben wifin is kapcsolódik ipv6 tesz gond nékül megfut mind amit próbáltam telefonon is. Maga a wifi jel/sebesség jó tesztelve külön appal, néhány weboldal meg is nyilik rendesen de a legtöbb baromi lassú illetve az appok is. Wifire csatlakozott PC, laptop is lassú de a speed tesztet futtatok ott meg jók az adatok. DNS-ből is végigpróbáltam minden beállítást amit találtam nem oldotta meg. OpenWrt lehetőségét passzolom ilyen szinten nem értek hozzá valószínüleg csak elbasznám :D . Mi a hátránya ha az IPv6 letiltva marad és csak IPv4-et használok? Eddig csak így sikerült megoldanom hogy minden rendeltetésszerűen működjön. ( Gyári digi HG8147X6-10 ont bridge módban mögötte az AX1800U ) Elvileg minden más működik nyit portot is bár a qBittorrent nem nagyon akar seedelni nem tudom hogy ezt is befolyásolja-e? Néha elindul de csak egy db torrent. A beállítások nem változtak az előző setup óta, annyi hogy UPnP helyett Port továbbítást használok.

    Bizalom mindenekelőtt

Új hozzászólás Aktív témák