Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz vargalex #6307 üzenetére

    Pedig nálam nincs annyi sajnos. :N
    Iperf3-al mértem, egy wired lan-on lévő torrent szerver volt a iperf3 szerver és egy windows laptop volt a kliens valami intel wifivel.

    A dolgozószobámban mérve (nincs fizikai rálátás, légvonalban 2 vasbeton fal van átlósan):

    Ac65p - 200-210 Mbit/s
    Mikrotik AP - 250-265Mbit/s

    Telefonnal:

    Liftben:
    Ac65p - már nem érzékelhető
    Mikrotik - még működik 1-2 emelet mélységig

    Utcán, háztól ~ 20m-re:
    Ac65p - nem érzékelhető
    Mikrotik - gyengén, de működik

    A lényeg, hogy természetesen nem csak arról van szó, hogy mekkora a jelerősség, hanem arról is, hogy nálam a Mikrotik nagyobb sebességet produkál a szobában mérve.
    Illetve lakótelep miatt, az 5GHz tartomány is tele van szórva.
    Ahogy néztem nem csak a 36-os csatorna, hanem mások is.
    Amit a Mikrotik-el használok most 52-64 közötti rész, azon is volt pár Ap, de lassan fél éve eltüntek onnan és azon egyedül vagyok most.
    Gondolom ez lehet az egyik oka annak, hogy jobb sebességet produkál. Pedig teljesítményben sem variáltam, a RouterOS-ben defaulton hagytam.

    Ac65p bár sebességben tény, hogy odaver a régi (és pár éve durván megberhelt) n66u routeremnek, de a háztól nem messze lévő buszmegállóban azzal még wifiről neteztem reggelente, ezzel már semmi jel nincs.

    Ezek tapasztalati tények, adott körülmények között keveset produkál. Nem panaszként írom, mert egyrészt 25k-ért nem várok csodát, másrészt amúgy sem használom a wifi részét.

    Torrentezésre lett véve, illetve, hogy a power cloud szerveremen tudjak szakadás nélkül up/down mozgatni nagy mennyiségű cuccot.

    Két kérdés:

    1. Az Ac65p antennája nem cserélhető, ugye? (Úgy értem garivesztés nélkül :D )

    2. Gyári FW esetében hogyan tudom csekkolni a cpu terheltséget?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák