Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz Dragon3000 #140 üzenetére

    Köszi! Arra gondoltam, hogy a router mellett nézd meg, milyen teljesítményen sugároz. Nekem 2,4GHz -29dBm. Van olyan alkalmazás, amivel meg tudnám nézni, hogy a routeren keresztül milyen sebességgel tudok letölteni a PC-ről? Nekem csak 100Mbps netem van, így nem tudom mérni, mi a maximum.
    vargalex 5GHz ugyanitt -25dBm. Akkor itt még dupla teljesítménye van az 5GHz-nek?
    Szinte biztos vagyok benne, hogy első alkalommal csak az 5GHz-t használtam, mert tudtam, hogy annak távolabb rosszabb a teljesítménye, és pont ezt próbáltam, hogy ekkora lakásban is igaz. Illetve ha 2,4-5GHz ment volna, akkor mindkettőt tesztelem, erre az ide-oda kapcsolgatásra, biztos emlékeznék. Ráadásul most 2,4GHz-n sincs meg a 30Mbps. Firmware frissítéstől nem tud megváltozni a sugárzás iránya? kb. így néz ki a lakás, 4. szobában ment el az internet, frissítés után. Konyhában, ami a másik oldalon van, nem lett ilyen drasztikus lassulás.
    Egyébként mi a routernek a sugárzási iránya? Én úgy emlékeztem, hogy a lakás közepére kell tenni, minél magasabbra, hogy mindent be tudjon szórni. Router kb. 2 méter magasan van. Most vettem észre, hogy szemben tőle, 3 méterre, azonos magasságban -38dBm, plafonnál 41dbm, jobbra azonos magasságban -46dBm, plafonnál 51dBm. Viszont ha szemben vele leülök az asztalhoz leesik 52dBm-re, sőt a router alatt is 51dBm. Ezek szerint előre, vízszintesen és inkább felfele, mint lefele megy a jel? Akkor ezért szór telibe a szomszéd. :)
    Tegnap rögzítettem újra a routert, (mondjuk ez is hátrány a fekvő routerhez képest, hogy nem lehet ugyanúgy felakasztani, több helyet foglal, kábel is törik), lehet pont alacsonyabbra kellene tenni. Legjobb szemben lenne a lakással, de korábban nem volt gond, ezért bízom a FW frissítésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák