Új hozzászólás Aktív témák

  • dannynet

    tag

    Úgy tűnik, hogy a notimba szerelt AMD Mobile Sempron 3400+ processzor nem a legjobban sikerült darab. :(

    Utoljára az asztali gépem stabilitását teszteltem a Prime95 programmal, gondoltam itt az idő a hordozható masinát is megnyúzni vele. 1,8 GHz-es CPU órajelen, 1,125 V-os magfeszültséggel 1 óra után hibát jelzett az alkalmazás. Ezt követően visszaállítottam a feszültséget a gyári értékre (1,150 V), így már négy óra prímszám kalkulálást bírt ki a notebook, mielőtt ismét hibázott volna. A legutóbbi torture-testet már 1.175 V-os magfeszültséggel indítottam el, ekkor több mint nyolc órát számolt a gép hiba nélkül, viszont ,,beragadt'' képernyőkímélő üzemmódban. Semmilyen billentyű lenyomásra nem reagált, a caps és a num lock gombok se aktiválták az állapotjelző ledjeiket. Újraindítás után megnéztem a Prime logját, nem találtam hibaüzenetet. Most az adható legnagyobb magfeszültséget állítottam be az AMD processzornak (1,2 V), ha még ezután is hibás működést fogok tapasztalni, akkor garanciális csere lesz a történet vége. Hiába, ezek a Sempron CPU-k talán nem véletlenül kerülnek felezett vagy negyedelt L2 cache-el forgalomba (arról nem is beszélve, hogy annak idején az asztali gépembe vásárolt 2800+ számozású modell sem volt az igazi, bár az a példány csak a tuningot nem bírta- még feszültségemeléssel sem,- miközben mások alap Vcore értékekkel 2,4, 2,6 GHz-es órajelekig jutottak).

    Vagy talán programozó barátomra kellet volna hallgatnom a CPU választásnál? Munkahelyén elterjedt az alábbi szállóige: AMD = probléma! (elég csak visszaemlékeznünk a PH!-n is közölt cikkre, melyben a 2,8 GHz es Opteron szerverprocesszorok túlmelegedéséről írtak. A gyártó javaslata ez volt: csökkentsék az órajelet:

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák