Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gt0618

    tag

    válasz honyike #4195 üzenetére

    Állítólag:
    S1: sleep (CPU leáll, nem végez műveleteket) power-on-suspend, a táp bekapcsolva marad
    S2: deep sleep (CPU teljesen kikapcsol)
    S3: standby/suspend to ram (szinte csak a ram van áram alatt, minden más eszköz kikapcsolva) a táp 5Vsb ágán keresztül szolgáltat áramot, előfordul, hogy nem ad eleget a táp, de esetedben 2A (kb 10W) akár elég is lehet, egyébként leáll, a venti is
    S4: hibernálás (azonos a leállítással, kivéve a hibernációs állomány elkészítését) suspend-to-disk gyakorlatilag kikapcsolt állapot, indításkor a hdd-ről tölti be az előző állapotot
    S5: soft-off (a gép kikapcsolva, de az alaplap áram alatt - pl. wake-on-lan-hoz)

    neked ebből tkp. csak az s3 kell, bár az s1 is jó, de ha a lap támogatja az s3-t, miért ne lenne az, olvasd el az alaplap manualjának 2-20, 2-21,4-33,4-34, 4-35 oldalát. Az s1 ill. s3-hoz usb-s eszközök esetén a megfelelő jumperek megfelelő állása is szükséges. ACPI apic support enabled, apm configuration-ban minden power kezdetű disabled (usb-s egér és bill. esetén, ha nem akkor a keyboard és a mouse enabled)

    van egy ilyen is az asus oldalán: Microsoft KB817900 USB fail to enter S3 patch file for Windows XP

    az eseménynaplóban megnézheted van-e valami alvó állapottal összefüggő hibaüzenet

    az átállítás és a ram hibaüzenet között nem kellene hogy összefüggés legyen szerintem: +xp alá netezésre, filmnézésre még pagefile nélkül is elég 512MB ram, 1G meg pláne, alapból a rendszered kb 200-250 mb memóriát kéne használjon, de max 500mb, ha többet használ, akkor nézd meg mi csinálja és kapcsold ki. Vistán ez több, de az meg a jövő hetet is elindítja ha kell ha nem.Persze videotömörítés, több gigás képek szerkesztése, egy-két játék esetén kell az a virtuális memória. Én személy szerint három éve kikapcsoltam.

    mennyi ramot lát az alaplap ill. a windows?

    (((ha a hang után még egy valami ledöglik a gépben, akkor azért nézesd át a tápot is, nem tréfából modják róla amit mondanak, amíg jó addig nincs gond, elromlás esetére viszont nincs benne védelem)))

Új hozzászólás Aktív témák