Aktív témák

  • mesterlövész

    csendes tag

    Hello!

    tegnap végre beszereltem az új alaplapot,kicsit optimista voltam,sokat vártam lehet.A hozzá adott leírás nem 1értelmű,milyen kiegészítőket adtak hozzá.Pl. 1db ATA133/100/66/33 kábelt ír,a másikra sima 33-at.Na most miután felállt a rendszer,mindkét winyómat ata33-omnak veszi,pluszban a secondary IDE kábelre vmi gondot ír ki a POST során.Volt valakinek ilyen jellegű problémája?hogyan tudnám legalább ATA100-ra tenni mindkettőt?
    másik gondom a driverek.Új Xp-et telepítettem,hozzá Service Pack 1-et.Alaplap cd-ről lett először felrakva minden,de elég sok felkiáltójel maradt.Asus honlapjáról letöltött Xp-s driverek is felmentek erre rá,de ettől függetlenül USB 2.0,raid meg ethernet vezérlő drivert nem talál.
    Úgyis sokat írtam már,egy utolsó kérdés: Athlon Xp 1700+ T-Bred B magos,J-s steppinges procim van,hozzá 512 Micron.Szinkronban szeretném futtatni FSB + memória,valaki tudna nekem mondani stabil beállításokat,amiket már esetleg kipróbált?olyan 1800MHz körül szeretném látni a dolgot.Memória beállításokhoz nem nagyon értek,CAS megadásokhoz főleg,csak annyit hogy különböző elérési időket állítanak be ezek az értékek.
    Tehát ami kéne nekem:
    FSB?
    memória,CAS?
    szorzó?
    bámelyik kérdésben is tudtok segíteni,nagyon megköszönném!

    *egy lelkes amatőr*

    2x2=5,feltéve ha a zsebszámoló FSB-jét a rá eső napsugarak frekvenciájával szinkronba hozom!!

Aktív témák