Aktív témák

  • mesterlövész

    csendes tag

    Hello!

    tegnap végre beszereltem az új alaplapot,kicsit optimista voltam,sokat vártam lehet.A hozzá adott leírás nem 1értelmű,milyen kiegészítőket adtak hozzá.Pl. 1db ATA133/100/66/33 kábelt ír,a másikra sima 33-at.Na most miután felállt a rendszer,mindkét winyómat ata33-omnak veszi,pluszban a secondary IDE kábelre vmi gondot ír ki a POST során.Volt valakinek ilyen jellegű problémája?hogyan tudnám legalább ATA100-ra tenni mindkettőt?
    másik gondom a driverek.Új Xp-et telepítettem,hozzá Service Pack 1-et.Alaplap cd-ről lett először felrakva minden,de elég sok felkiáltójel maradt.Asus honlapjáról letöltött Xp-s driverek is felmentek erre rá,de ettől függetlenül USB 2.0,raid meg ethernet vezérlő drivert nem talál.
    Úgyis sokat írtam már,egy utolsó kérdés: Athlon Xp 1700+ T-Bred B magos,J-s steppinges procim van,hozzá 512 Micron.Szinkronban szeretném futtatni FSB + memória,valaki tudna nekem mondani stabil beállításokat,amiket már esetleg kipróbált?olyan 1800MHz körül szeretném látni a dolgot.Memória beállításokhoz nem nagyon értek,CAS megadásokhoz főleg,csak annyit hogy különböző elérési időket állítanak be ezek az értékek.
    Tehát ami kéne nekem:
    FSB?
    memória,CAS?
    szorzó?
    bámelyik kérdésben is tudtok segíteni,nagyon megköszönném!

    *egy lelkes amatőr*

    2x2=5,feltéve ha a zsebszámoló FSB-jét a rá eső napsugarak frekvenciájával szinkronba hozom!!

  • sárdna

    csendes tag

    válasz mesterlövész #1 üzenetére

    Szia!
    Ez a valami hibát jelez eléggé konkrét módon leírja a hibát:)
    a vezérlőket biosban engedélyezted?
    Én első nekifutásra az fsbt emelném és ahhoz mérten visszavenném a szorzót, bár nem értek hozzá
    mondjuk a memória meghatározása is kissé tágra sikerült...
    nekem mostanság játszott az usbvel néha elszáll (egérke kihuny és fagyi van), asusnál van valami usb2 izé azt felraktam remélem segít eddig jónak tünik

    Emberek vessetek a mókusok elé!

Aktív témák