Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeAdam

    tag

    Első benchmark videók alapján a PC-s port katasztrófálisra sikerült. Az Origins is kritikán aluli volt, de az Odysseynek még aztis sikerült alulmúlni. Konkrétan 8 szálas i7-es procikon játszhatatlan a game egyenlőre, jelen állapotában mindenkit lebeszélnék a PC-s vásárlásról. Erre még rátesz egy lapáttal h ocsmányabb is, mint az elődje.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz Mr Chapel #533 üzenetére

    Én már az előzetes videókból, gameplayekből levettem, hogy az arcanimáció, illetve a mozgásanimáció katasztrófálisra sikerült. Részben ezek miatt, részben a mai napig vállalhatatlanul rosszul optimalizált Origins miatt ( gondolom ez sem sokkal jobb ) kukáztam a játékot. Nekem ez az Odyssey egy innen-onnan össze lopkodott félkész játéknak tűnik. Mindent bele akartak zsúfolni, de igazából minden téren gyengén muzsikál.

    Nem beszélve arról, amit te is mondasz, hogy a játéknak alapvetően a lopakodásról kellene szólnia.... Meg ezek a fantasy képességek nagyon nem kellettek bele, még komolytalanná is teszi teljesen az egészet. Ez a játék az Ac játékok megcsúfolása.

    Énis lopakodós játék rajongó vagyok, ilyen téren az új Hitman, illetve a Watch Dogs 2 is remekül sikerült. Ha meg lopakodós Ac játékra vágysz, akkor egyértelműen a Unity a legjobb, sokan szidták, de szerintem az lett a legjobb az egész szériában. Kb valami olyasmit várna az ember egy ilyen típusú játéktól.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz VTom #536 üzenetére

    Ez a repetitív kaszabolás már az Originsben is rendkívül unalmas volt, eltűntek a mozifilmekbe illő harcok, ami már abban sem tetszett egyáltalán, de itt mégjobban háttérbe szorították a lopakodást, amivel így te is egyet értesz. Viszont ebből pedig az következik, hogy már nem egy Assasin's Creed játékkal van dolgunk, szerintem a lopakodásról kellene a dolognak szólnia. Az arc meg a mozgásanimációkkal, grafikai bugokkal lehet, hogy ti elnézőek vagytok, de számomra vállalhatatlan, hogy az 5 éves Unityben, vagy a Watch dogs játékokban Motion Capture technológiával oldják meg a karakterek mozgását, nagyjából ez kellene hogy legyen a mérce, erre itt még a legelső 2008-as AC játék színvonalát is sikerült alulmúlni. Ne haragudj, de ez mellett jómagam és úgylátom sokan nem igazán tudnak elmenni. 2018 van könyörgöm....

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz Alexios #538 üzenetére

    Ha esetleg itt is azzal oldották meg, akkor valami nagyon elcsúszhatott. Borzasztó hülyén néz ki még a futás is, de a harcok ezzel a gyorsított körbe körbe futkározással pedig nagyjából Gyalog-galopp kabaré kategória. Nemtudom, hogy itt milyen módon alkalmazták a technológiát, de nem igen van nyoma a dolognak :D

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz Alexios #540 üzenetére

    Érdkes, h ittis alkalmazták, nekem az Odysseyből egyáltalán nem látszik. Nagyon fapados a mozgás.
    Itt egy jó kis videós összehasonlítás. Lehet h nem tűnik gáznak neked, de ha megnézed ezt észre fogod venni a különbséget.

    https://www.youtube.com/watch?v=Por1Ql6Ablk

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    Egy kritika összegzése a tug.hu-ról:

    "Mikrotranzakciók egyjátékos játékokban, avagy a végbélrák üzleti megfelelője. Lassú a fejlődés? Fejlődj 50%-kal gyorsabban vagy kapj 50%-kal több pénzt játékon belül potom 3000 forintért. Vagy mi a franc, vegyél nyersanyagokat egyenesen a Ubisofttól! Virtuális nyersanyagokat. Csodálatos ez a játékipar, nem igaz?

    Aztán a Ubisoftnak van képe ahhoz, hogy úgy nevezze ezeket, hogy “Time Savers”, mintha ezekkel időt takarítanánk meg. Senkit ne tévesszen meg. Ők tervezték a játékot és pontosan tudják, hogy 50%-kal lentebb állították az XP és pénz értékeket azért, hogy csábítóbb legyen megvenni a fenti pakkokat. Pontosan tudták, hogy úgy tervezik meg a játékot, hogy kínosan hosszú idő legyen küldetésről küldetésre járni és innentől fogva a sunyi üzleti húzások elég nyilvánvalóvá válnak. Ha kicsit nagyobb rajongója lennék az összeesküvés-elméleteknek, még azt is mondanám, hogy azért vannak ilyen szörnyen unalmasra tervezve a mellékküldetések, hogy beteljen a pohár és végre elnavigálj a boltba, hogy végre egy normálisan összerakott játékkal játszhass.

    Lehet érdekes a főtörténet, lehetnek jól megírva a dialógusok és épülhet az egész játék egy kifejezetten jól kitalált harc-és fejlődési rendszerre, mindhiába, ha az egész játékot unalmasabbá, szárazabbá és idegesítőbbé kellett tenni csak hogy a már kipengetett 60 dolcsi után még több pénzt halásszanak ki a tárcádból és ezért a Ubisoft nem érdemel bocsánatot.

    Jegylezárás
    Az Assassin’s Creed Odyssey egy görög tragédia. Nem azért, mert rossz. Ha valaki rossz játékokkal szeretne játszani, az menjen a Steamre és turkáljon kicsit az elfeledett, leszavazott, kétdolláros indie-játékok között. Az Odyssey tragikus, mert látszik, hogy sokan dolgoztak ezen a játékon, akik értették a dolgukat és szerettek volna egy jó történetet összehozni egy érdekes világban, azonban a mérhetetlen kapzsiság minden mást félrelökött és egy potenciálisan kiváló játék helyett kaptunk egy szépen felöltöztetett online üzletet. Ja, és még valami: mi lenne, ha végre azért fizethetnék egy Ubisoft játékban, hogy többet játszhassak valamivel, amivel szeretnék is játszani, nem pedig azért, hogy kevesebbet kelljen játszanom valamivel, amivel nem szeretnék? "

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    Elkezdtem csapatni végre az Odysseyt énis. Első 3-4 óra játék után ( még csak Kefalónia szigete ), azt kell h mondjam, sokkal jobban fut mint az Origins. Nemtudom ennek mi az oka, de nem eszi úgy a processzort, illetve fps droppok sincsenek, úgy mint a tavalyi rész esetében.

    Én előzetesen azt vártam h csúnyább lesz mint az Origins, de én nem látom azt a hatalmas grafikai visszalépést, amit egyesek emlegetnek. Talán az animációk és a karakterek mozgása nem olyan kiforrott, de magával a grafikával nemlátok kivetnivalót. Very High - Ultra keveréken nagyon szép a játék.

    Az egyedüli dolog ami nem tetszik eddig, hogy a game pofátlanul rákényszerít a harcra, pedig én főként a lopakodás miatt szeretem a szériát. Ez miatt is a kedvenc részem a Unity a mai napig, viszont itt nem nagyon lehet csendben megoldani a feladatokat, legalábbis eddig. Normál fokozaton sem lehet 1 assasin támadással megölni a nagyobb ellenfeleket, pedig ráraktam egy skill pontot is a dologra asszem +20% dmg-t tesz rá a támadásra. Remélem ez javul a későbbiekben.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz evitiguF #830 üzenetére

    Én jelenleg olyan 10 -15 óránál járok, most öltem meg az első cult of cosmos tagot és egyre inkább azt érzem igaz még csak az elején,de már jópár hasznos skillel kiegészülve, hogy ez a legjobb Ac játék valaha. Az összessel játszottam, az Originset is imádtam, de itt véleményem szerint sokkal jobban ráfeküdtek a történetre, illetve a tényleges tartalomra, ami nálam hatalmas plusz pont. Ráadásul a Black Flag volt az egyik kedvenc részem és rengeteget hozzáad a játékhoz a hajózás visszajövetele is, illetve borzasztó változatos a skillfa, jók a variálható felszerelések. Utoljára a Unityben lehetett minden egyes ruhadarabot külön kiválasztani ( sisak, mellvért, nadrág stb.). A világ felépítésében, grafikában nagyon hasonlít az Originshez, de itt sokkal élőbbnek, interaktívabbnak érződik az egész játék.

    A Witcher 3 még mostis magasan minden idők legjobb szerepjátéka, de a 2. helyen betonbiztosan az Odyssey következik utána, ami azért egyáltalán nem rossz, kételkedtem ebben a görög témában, de le a kalappal, fantasztikus rész lett.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz LÁZ #833 üzenetére

    Nálam a beloggolás után egyszer kétszer előfordult, hogy a talaj/fű textúráját későn töltötte be 1-2 helyen, viszont gondolom ez azért van, mert idő kell neki, mire teljes mértékben szinkronizálja a pályát a belépés után. Alapvetően akadások nálam egyszersem voltam, viszont nagyobb városrészeken volt, hogy bement a játék 30 fps körülre az aláírásban található konfigommal.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    Fiúk lányok ennek a legendás disznónak hányas szinten érdemes nekimenni? 11-es szintű vagyok, a küldetés 13-as, meg is találtam a malacot de úgy csapott le mint a taxiórát. Normal fokozaton tolom a játékot Hunter-Assasin képességekkel főként.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz Serpiko #935 üzenetére

    Legnagyobb kellemes megdöbbenésemre azért mellékküldetéseket tekintve is lehet olyanokkal találkozni, ami már tényleg a Witcher 3-hoz hasonló több lépcsős küldetésekből, döntéshelyzetekből tevődik össze. Véleményem szerint ezek miatt a dolgok miatt fényévekkel jobb lett a játék, mint az Origins. Ráadásul a hajózás visszatérése is úgy kellett, mint egy falat kenyér. Engem teljesen beszippantott a játék

    Példának okáért mellékküldetések közül ez a "the dagger" nevű fazon felkutatása amit jelenleg csinálok tényleg már Witcher 3 szintű összetettségben. Ac játékban még soha nemláttam ilyen összetett és szórakoztató mellékküldetést. Kár, hogy nem minden mellékküldi ilyen, de számomra hatalmas piros pont, hogy mostmár ezek között is akadnak kifejezetten izgalmasak, nem csak a fő szálon. ( Hozzá teszem a fő szál is sokkal jobb, mint az Originsben volt )

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz gejala #1049 üzenetére

    Hogyan lehet kinézetet változtatni? Mármint, hogy marad az eredeti cucc, viszont a kinézetét megváltoztatom egy másikra.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    válasz rottenbull #1052 üzenetére

    Köszi szépen, ezt eddig nem tudtam, ki fogom próbálni :))

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

  • PeAdam

    tag

    Hasonlóképpen pozitívan érzek énis a játékról, sőt tovább mennék.

    Mostmár sok órát beletéve a játék minden aspektusát megismerve realizáltam, hogy messze ez a legösszetettebb, legváltozatosabb, legtartalmasabb Ac játék. Röviden fogalmazva, szerintem a széria messze legjobb része lett, ami kellemes meglepetés számomra. A tavalyi Originset is élveztem, de az egyedül látványban tudott brillírozni, egyébként egy fájdalmasan középszerű játék volt. Az Odyssey fényévekkel jobb játék, hozza ugyanazt a látványvilágot ez mellett pedig a többi eleme is rendkívül magas színvonalon van. A sztori is meglepően érdekes, a döntési helyzetekkel kiegészítve, szóval mindent összevetve tényleg kiváló játékról beszélünk.

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

Új hozzászólás Aktív témák