Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz Janos250 #8820 üzenetére

    Adatlap szerint: "7-stage pipeline to support the clock frequency of up to 240 MHz (160 MHz for ESP32-S0WD and ESP32-D2WD)" Nem tudom ESP32S az melyikhez tartozik, mert így lehet 160 MHz is, illetve egyenként 160 vagy 240, esetleg a kettő együtt adja ki. Utóbbira gondolok amiből jön a következő kérdés.
    Ha nem RTOS-t használok, akkor nem lehet tudni melyik cpu-t használja a program futtatására? Lehet csak egyik, de lehet akár mind a kettő is? Ezt jó lenne tudni, mert nem mindegy egy számításigényes program esetén.
    DMA-val nem nagyon találtam mintákat sajnos, kíváncsiságból pedig jó lenne.

    Ezek közül jelenleg csak az órajel a kérdéses, illetve az, hogy azt honnan veszi. A többi csak érdekelne, mert ki tudja mikor jöhetne jól. Viszont kezd körvonalazódni, hogy a gyakori feladatokra van megírva az arduino IDE, egyébre mint a DMA vagy órajel változtatás már nehézkesebb egy STM32-höz képest. Mivel nem rég szóba került, hogy egy 2 éves hardver esetén még mindig nincs meg minden támogatottság szoftver oldalról, vagy teljesen vagy részben pl bluetotoh mesh, de most az órajel és a DMA is nekem úgy tűnik hasonló cipőmen jár, kicsit sajnálom, mert egyébként jó eszköz az ESP32.

    (#8819) Tankblock
    Köszi, ez így szimpatikus. Ha eljutok eddig a projektemben, akkor rá fogok nézni jobban és lehet akkor lesz majd még kérdésem.

Új hozzászólás Aktív témák