Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergosz2

    veterán

    válasz Xpod #11575 üzenetére

    Kizártnak tartom, hogy ez ne férne el ESP32-n. Azt nézem 520 KB RAM van rajta emellé meg 4 MB flash.

    A felsorolt funkciók még a RAM-ban is elférnének bőven. SD-t meg nem raknék mellé, ha már van rajta amúgy is 4MB flash.

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • Janos250

    őstag

    válasz Xpod #11575 üzenetére

    Szerintem a kód el fog férni. A plafon, ami kocogtatja a fejed az lesz, hogy a különböző helyen elhelyezett dolgok adatait hogyan juttatod el az ESP32-höz. Ha vezetéken, akkor az egy madzag gubanc lesz. Ha a szenzorok egy részének az adatait WiFi-n akarod eljuttatni, akkor azokhoz kell valami WiFi képes eszköz, pl. ESP8266 a szokásos.
    És akkor már ott vagy, hogy egyszerűsíti a dolgod, ha nem elemi szenzorokat vásárolsz, hanem olyat, amiben eleve bótilag ott van a kezelő ESP8266 (vagy ESP8255, amit praktikusan ugyanannak tekinthetünk).
    Ilyenek az ebay-en a Sonoff ("Switch ON/OFF") cuccok, érdemes megismerkedni velük. Pl. olyan, ami 230V-os relét kapcsol, és mellesleg van benne hőmérséklet érzékelő és páratartalom mérő. Ezek a Sonoffok - és újabban más hasonló eszközök - ESP8266-ot használnak, és készítettek rájuk egy jól használható, rugalmas, C++-ban megírt, forrásnyelven elérhető rendszert, aminek Tasmota a neve.
    Sokan a kész lefordított bináris felvitelével kínlódnak, én mindig az Arduino felületen a szokásos módon lefordítom, feltöltöm, mert akkor a forrásnyelvű programba be tudom írni a saját, specifikus dolgokat, pl. saját WiFi router jelszava, stb. Nagyon kényelmes és rugalmas rendszer, érdemes vele megismerkedni, ajánlom általánosan mindenkinek! Ha egyszer feltöltöttél madzagon egy Tasmota rendszert, onnan kezdve - ha változtatni akarsz - már WiFi-n keresztül megy a feltöltés.

    Továbblépve:
    Aztán, ha nagyon sok mindent akar az emberfia használni, akkor már a kisebb gubanc érdekében a következőt használják:
    MQTT !!!!
    Ez egy ilyen feladatokra kidolgozott rendszer, aminek a lényege:
    Minden szenzor nem oda küldi az adatot, ahol arra szükség van, hanem mindent egy központi szerverre (MQTT szerver). Ezen regisztráljuk be, hogy melyik szenzor adatát kinek küldje tovább. Pl. ha a hőmérő fagyot mutat, akkor küldje egy Sonoff relének, vagy konnektornak, ami bekapcsolja a fűtést. Ez nagyon nagy fokú rugalmasságot biztosít, mert nem kell a programokba belenyúlni változtatás esetén, hanem óhajunkat az MQTT szervernek küldjük neten.
    Jelenleg erre az MQTT szerver célra a málnát használják, én is azt várom, hogy valaki csinálja már meg ESP32-re is.
    Na, és persze akkor már egy lépés, hogy valamelyik okosotthon rendszert is használjuk, pl. Home Assistant.

    Na, megint szómenésem volt, ezeket nem azért írtam, hogy most azonnal ezeket fogod használni, hanem lásd Te is, és mások is, akik ilyesmiben gondolkodnak, hogy mi a jelenleg használatos metodika.

    [ Szerkesztve ]

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák