Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz Gergosz2 #11578 üzenetére

    Ok, köszi. Még csak a terezésnél vagyok. Az SD kártya támogatás, csak felmerült, hogy ha már a többi kész, akkor ezt is kipróbálom.

    #11579 Janos250
    Egyelőre összesen 1 szoba, ahol hozzá tudok nyúlni az áramhoz az asszony rosszallása nélkül. :)
    Olvastam a SONOFF dolgokról, de nekem ez most csak játék, maradok vezetéknél mert nincsenek nagy távolságok az érzékelők és az ESP32 között.

    A leghosszabb vezeték kb 5 méter lesz a kültéri hőmérséklet érzékelő felé. Minden érzékelő utp vagy telefon vezeték lesz. (Olvastam egy fórumon, hogy egy srác 10 db DS18B20-at kötött rá egy ESP32 lábra. A legtávolabbi pedig 15m-re volt, és egyedül az ellenállásokra kellett figyelnie, mert 4-5 méternél már a vezeték ellenállását is figyelembe kell venni. Ő UTP kábelezést használt és állítólag tökéletesen működik neki.)
    UTP kábelem van bőven, így én is azt fogok használni.

    A 4-es relét csak azért vetem, mert majdnem egy árban láttam az 1 darabossal. Ezzel egyelőre csak a szobai lámpát fogom vezérelni.

    A redőnyt vezérelném még szívesen, de sajnos ahhoz nagyobb anyagi ráfordítás kellene.
    Meg nagyon ötletem sincs, hogy mire használhatnám még a smart home rendszert aminek jelen körülmények között lenne értelme.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák