Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz MineFox54 #585 üzenetére

    És azt ki ellenőrzi, hogy egy ajtó nyitáskor csak 1 fő távozzon vagy jöjjön be? Mert mi lesz reggel 7.12 megjön az első mókus, az nyit aztán 8.00-ig mindenki ki/be jár.

    Ha ezért bünti is jár, hogy a kártya otthon maradt, akkor megy az sms a havernak, hogy az első szünetben jöjjön le ajtót nyitni, ugyanis akkor nem derül ki, az órát meg már úgyis bukta 8.30kor. Ha annak nem nyilik belülről, akkor a diák nem megy be, és még csak meg se büntetheted, mert azt fogja mondani, hogy ott állt, huzkodta a kártyáját, de nem engedte be .. mit tehetett volna?

    A hazamenés meg még gázosabb, ha egy diákot ez tart vissza, akkor az tényleg gáz, ugyanis ha haza akar menni, megtalálja a módját, kimászik az ablakon/keritésen, stb, amivel még nagyobb kárt okozhat, vagy eltöri a lábát, stb, és még be is perlik az iskolát. (rosszabb esetben megjön a hátrányos helyzetű gyermek kisebb rokonsága..) A bejutásnál is gáz a bemászás, plussz ne adj isten egy ilyen eset miatt esik el majd a családi pótléktól a kiccsalád, neked annyi :D

    Ez a fajta beléptetés még cégeknél sem megy igy, sok ügyfelem van ilyen irodában, nyoma sincs annak, hogy én ott jártam, lejönnek ugyanis cigizni, ergo a be/ki lépés nem tűnik fel a kutyának, (meg a logolás/blokkolás nem is tudom nem sérti e a személyiségi jogait.)

    A portás (lányomék iskolájában) ott ül a bejárat mögött a portás fülkében, ő nyitja az ajtót, se ki/se be, ha ő nem nyit.

    Egyébként kicsit túl van bonyolitva, a pi nem tudja kezelni az rf olvasót?, minek oda az arduino?, vagy minek oda a pi? Ha csak arduino van, azt is rá tudod tenni a hálózatra, és a szervertől megkérdi, hogy nyithat e ajtót v. nem. Az arduinonak nem kell tudja, hogy van e órája, vagy ki az illető, az egész azon a szerveren kell menjen, mondjuk egy sima apache + php + mysql mindent megold.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák