Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz Frawly #7980 üzenetére

    Most az i3-gaps WM -et raktam fel natív Arch-ra, ez X-es és legalább minden app fut, Sway -en sokminden nem indul el, ha bekapcsolom az xwaylandet és olyan appot indítok ami igényli akkor kidob koznolra a Sway, nincs kedvem debugolni, meg nem is értek ennyire mélyen a rendszerhez. Át chromecastoltam chrome-val tv-re az i3 képét, míg KDE-n ez a művelet 100%-on pörgette a procit, itt beérte a chrome 50%-al, és a chromecastolás befelyezése után a terhelés visszaesett a normál terhelésre 5-10%-ra, ez KDE esetén marad 100%-on és csak a restart segít. A tiling wm mintha tv képernyőre termett volna sokkal kezelhetőbbnek tűnik tv-s böngészésre, online webes videózásra. A memória foglaltság a chromecastolás alatt ~1gb körül volt, ez a KDE alatti chromecastoláshoz képest nagyon jó! Gondolkodok pl egy Rock Pi X x86-os sbc beszerzésén, ebben csak 4gb memória van, de pálcika wm-ek mellett ez bőven elég lenne, kifejezetten tv-s böngészéshez venném. Openbox-al is próbálkozni fogok(virtuális gépen nagyon jók a memória foglaltsági tapasztalataim), már fel is tettem a natív rendszerre, csak ezt bonyolultabb testre szabni mint a sway/i3-at, jól jönne ha megdobnál néhány példa konfiggal, leírással. Felfedeztem ha rendszerindítás után egyből KDE-t indítok és kilépek belőle konzolra akkor a szutykai a memóriában maradnak, sokszor igen magas proci terhelést okozva, amin csak a restart segít. Ha indítás után közvetlenül sway/i3-at indítok akkor sokkal pattógósabb a gép töredék a proci terhelés és a memória foglaltság, és még a chromecastolás is 50%-al kevesebb procit fogyaszt, még akkor is ha webes videót nézek közben, tehát a pálcika wm-ek használhatóvá tették a chromecastot de az 50%-terhelés még mindig sok, ezen lehetne még kicsit faragni ha linux szakértő lennék, de sokat faragni nem lehetne belőle valószínűleg, talán egy -10%-ot. Windows alatt a KDE-hez hasonlóan szintén közel 100% terhelés van chromecastolás közben.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák