Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joe-ker

    senior tag

    válasz V.Stryker #447 üzenetére

    Szerintem hazamenetel előtt,ha más mód nincs rá. Nekünk is volt fogadott orvos,akihez jártunk vizsgálatokra a magánrendelőjébe.Hazamenetel után két héttel mentünk hozzá odaadni az "illetményt"

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #447 üzenetére

    Egyetértek a többiekkel. Ráérsz később a hazamenetelnél. Mi is az utolsó napon kerestük meg az szülésznőt.

    Ha 22.-re van kiírva akkor mér "ráértek". :) Persze tudom a 35. héttől bármikor beindulhat. De szerintem a jelek egyértelműek. Azok vagy a fájások megindulása vagy a víz elfolyása.
    Nekünk azt mondta a doki, hogy az 5 perces fájások előtt ne menjünk be.
    Szóval csak nyugi, várjatok türelemmel. :) 9 hónap után ez a két hét már nem sok.
    Viszont amíg lehet aludjatok! Rengeteget, bármikor :) Amikor csak tudtok. Én már több, mint egy éve nem aludtam át egyetlen éjszakát sem... Akkor még nem értékeltem milyen jó is az, amikor 7-8 órát egyhuzamban át tudsz aludni!

    szerk.: a kismamának meg mégfontosabb az alvás. Kórház függő ugyan, de bababarát kórházakban szinte egyből a szülés után megkapja az anya a babát és onnantól kezdve csak fürdetni viszik el. Ergo onnantól kezdve az alvás megszűnik, mint olyan. :) Általában többágyas szobákban vannak elhelyezve az anyukák ezért valamelyik gyerek biztos, hogy non-stop sírni fog.

    Régen, anyámék idejében még úgy volt, hogy csak szoptatni vitték be a babát. Vagyis 3 óránként. Így az anyának volt ideje kipihenni a sokszor 10-20 órás vajúdás és szülés fáradalmait. De nálunk 2 órával a szülés után már ott volt a baba az anyánál. Ami jó érzés, de ennyivel szülés után mocskosul fárasztó.
    Párom szobájában többen kétségbe voltak esve, mert nem tudtak erről és az előző gyereket más kórházban szülte. Ő azt mondta, hogy szülés után 10-12 órát szokott aludni egyhuzamban hogy nagyjából kipihenje magát. Na itt volt kemény 2 órája :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák