Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz emmm #10160 üzenetére

    pontosan ezért nem akartam belemenni, mert (általános alany) magadra veszed, felnagyítod, a saját feltételezéseid mentén interpretálod (ami normális, mindenki tudja, akinek legalább két órában oktattak kommunikációt) aztán jól megsértődsz és a végén elkezdesz személyeskedni.

    konkrét alany: te kérted, hogy vitassuk meg, te mondtad, hogy bírod a meleget, menjünk ki a napra, a fentiekből látszik, hogy ez annyira nem sikerült. becsüllek és tisztellek, kommunikáltunk már annyit egymással, ismerni véllek már annyira, hogy azt gondoljam ismerlek is valamennyire de ez most nem jött össze.

    ezért nem is akartam belemenni, mert egy ilyen megvitatásnak egy ilyen érzékeny kérdésben ez a várható értéke.

    meg akarlak váltani? nem. semmi közöm hozzá, a te gyereked a te elképzelésed a te felelősséged.
    meg tudlak váltani? nem. nem ismerem a körülményeket, és nem tudok rád erőltetni semmit ha akarok se.
    van értelme pofáznom? nincs. a legjobb esetben átmegy 20% a többit félreérted, elveted stb.

    ezért próbáltam a minimumra szorítkozni. kérted fejtsem ki az álláspontomat. kifejtettem. erre én lettem Mr. Irreális Tökéletes Türelem Apuka. nem gondolod hogy ez gáz egy kicsit? beleszóltam én abba hogy mit hogyan csinálj?

    van egy értékrendszerem, van egy gondolatmenetem amit kifejtettem csak és kizárólag a saját két méteres körzetemre érvényesen és azon kívül nem kiterjesztve (bár nyilván benne volt, hogy mit gondolok a világról és a benne levőkről de ez nem jelenti azt, hogy bárkire is ráerőltettem volna hogy meg kell ennek felelni). ezt kérted, ezt tudtam hozzáadni a közös többszöröshöz. mindenki cherrypickelheti belőle amit akar, akinek tanulság, viheti ingyen van akinek nem az meg hagyhatja figyelmen kívül.

    mit ad isten mi is egy krízis közepén vagyunk, nálunk is van most egy engedetlenségi hullám, van alkalmam és időm gondolkodni a megoldásán. jó amit csinálok? nem tudom. igazam van? nem tudom. küzdök mint disznó a jégen de ahogy te is én is kikérem magamnak, hogy valaki ezért kritizáljon vagy látatlanban azt mondja, hogy az ő problémája nagyobb, az ő gyereke akarata erősebb, az ő sorsa nehezebb mint a miénk csak azért hogy legitimálja a saját kung-fu-ját.

Új hozzászólás Aktív témák