Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roy jones

    csendes tag

    Haliho mindenkinek!

    Notebook vasarlasat tervezem, es nagyon szimpatikus a macbook. Egyreszt a t*k*m tele van a windowszal, masreszt szep, es megbizhato gepet keresek mar egy ideje. De egyre nagyobb a kaosz, mar komolyan nem tudom mi a legjobb megoldas, igy volna nehany kerdesem:

    - Tudok-e ra letoltoprogit( gondolok itt DC++ra) rakni?

    - Biztosan letezik ra az MSN Live messenger almas megfeleloje, de mukodik-e ez, ha windows-os pcvel akarok videotelefonalni, vagy akar csak csetelni?

    - Letezik ra olyan program, amivel audio formatumot lehet mp3ra grabbelni(pl CDex)?

    - Megel-e az osx es a windows egyutt, esetleg van-e lehetoseg egy 3. particio letrehozasara biztonsagi okokbol (mert gondolom ha pl. windows alatt toltok le barmit, akkor azt a windows particiojaba rakja. De ha a win meghal, es formazni kell akkor ugye elvesznek az adataim)

    Legszivesebben elkerulnem a windowst, mert borzasztoan elegem van belole, viszont nagyon fontos szamomra a letoltoprogram, igy nem tudom mit tegyek, mi a megoldas. :F

    Varom tanacsotokat, mert nagyon orulnek, ha kiokositana vki ezugyben.
    Elore is koszonom :R :R

  • roy jones

    csendes tag

    válasz Alex91 #257 üzenetére

    Koszonom a gyors valaszt!

    Mit jelent az, h kevesebbet tudnak a maces kliensek? Miben nyilvanul ez meg?

    A kulon particio rendben van, de a virtualis gepet nem ertem. Hogyan mukodik ez? (es telleg elnezest, ha nagyon alapveto dologra kerdeztem ra)

  • roy jones

    csendes tag

    Hohhhoooooo!

    Most neztem: ma lejjebb mentek a macbook arak, a teljesitmeny meg fel!!! (1GB/120GB/2.16GHz - 830 font !!!!)
    Huuuu, de mak, h nem vettem meg mult heten....

    Apropo!

    Az Apple gepekben levo Airport egyenlo a wlannal?
    Tehat tudom hasznalni a kozos routerrel?? (Mivel van 1 router a hazban, a lakotarsak meg vindozt hasznalnak - mondjukk egyelore meg en is... Ra tudok erre csatlakozni macbookkal??)

    [Szerkesztve]

  • roy jones

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Junius óta vagyok "boldog" macbook tulajdonos.
    Mivel még nem használtam macintosht izgatottan vágtam bele a gép felfedezésébe. Ahogy hazavittem csatlakozni akartam az otthoni routerre, sikertelenül.
    Egy hét próbálkozás, agyalás, fórumolvasás és supporttal folytatott csevely után kiderült, h esélytelen csatlakoznom a wifi hálózathoz, mivel az (x) márkájú routerek bizonyos modelljei valamiért nem szeretik a macintoshokat.
    Sebaj, vettem airport express routert plusz 65 fontért. Azóta remekül müködik a net. De csak itthon. Más nyilt hálózatokra bár gond nélkül felcsatlakozik, az msn nem indul el, pedig próbáltam a microsoftos és néhány más msn programot is. Annyi baj legyen, ennyibe még senki nem pusztult bele.
    Használható videolejátszó szoftvert is sikerült szeptember elején találni, ami még mindig belefér, mivel tudtam, h segitség nélkül beletelik néhány hónapba az átszokás.
    Viszont nemrégiben elkezdtem audio lemezeket irogatni- itunesszal-, amelyek hangereje hihetetlenül gyenge. Lemez cd lejátszóba be, keverön a potméter nyaka kitekerve, és a jel messze elmarad a nullás szinttöl.

    Ezen a ponton betelt a pohár. Sorravettem a lehetöségeket - paralells, bootcamp, csak windows használata, gép eladása, stb...
    Paralells, bootcamp: mindkettö csak tovább bonyolitaná az életem - nem jó.
    Windows xp: az osx óta nem birok ránézni - nem jó.
    Másik gép Vistával: nincs a piacon ehhez fogható gép ennyiért, a vista meg...hmm... elég ha a haverok szenvedésére gondolok - ez a megoldás sem nyert, ergo nem adom fel, próbálkozom tovább.

    Most Simplyburns nevü cd iró szoftvert használok, ami a nevéhez méltóan baromi egyszerü. Olyannyira, h cd textet sem ir, egy lemezt összeállítani meg neroval sokkal gyorsabb volt (kb ötödannyi idö).

    Tehát a kérdésem: Tudna vki használható cdíró alkalmatosságot ajánlani, vagy adni tippet az audiolemezek hangerejének beállítására?

Új hozzászólás Aktív témák