Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Synthwave #27818 üzenetére

    Szivemből szólsz, nálam is az volt, hogy a legtöbb cuccról csak álmodozni tudtam a 2000-es évek első feléig (a king of my castle-et én is szénné néztem annó :D ) egyszerűen annyira másabb, menőbb volt ahogy ábrázolták a mechákat, szörnyeket bármit, az akkori nyugati cuccoknál, hogy ihaj. (ezzel persze nem fikázni akarom a nyugati cuccokat, mert akkor nem lenne 80-100 darabos nyűjteményem a 80' 90' évek rajzfilmjeiből :) )
    Csak hát nem igen lehetett hozzájuk férkőzni :N
    Emlékszem mekkora sokk volt, amikor valamikor 99 körül egy havertól kapott vinyón a filmek között ráleltem a Ninja Scroll movie-ra, ahogy azt kell ogm-ben, olyan felbontással, minőségben, amit ma telefonon nem viselne az ember, én meg a fejemen pörögtem, váóváóváó! ezmiezmiez! hangokat hallatva :DDD
    Sokkal nyersebb, naturálisabb, MÁSABB volt mint bármi amit addig láttam. (főleg amikor az akkor 8-9 éves öcsém pont akkor nyitott be a szobámba, amikor a hadúr éppen hátulról tolja az ágyasát mint egy vadállat)
    Aztán jöttek a kötelező körök, Love Hina, GTO (a 90 évek nagy neveiről nem voltam olyan tájékozott mint te, nem volt újságom róluk ;] ) amik azért is hagytak olyan mély nyomot, mert egyszerűen nem volt más, csak amihez hozzájutott az ember, emlékszem akkoriban néztem úgy is animét, hogy semmilyen felirat nem volt hozzá, hanem nyersbe, japánul, aztán találgattam mi lehet a sztori :C (már megmondani sem tudnám mi lehetett, csak évekkel késöbb jött el az, hogy listát vezettem róluk, meg úgy általában addigra lett netünk, és lehetett találni olyan adatbázisokat, ahol lehetett megtalálni anime címeket, leírásokat)
    Az első animére ami igazán megfogott, "Nadia the secret of Blue Water" is várnom kellett vagy 15 évet, hogy rendesen meg tudjam nézni minden részét.
    Amúgy a fenti volt az a "szerelem" ami beindította az egészet, de késöbb jött ugye a felismerés, hogy mennyi egyéb animén is csüngtem kiskoromban is: Robotech, ami úgye egy mészárolt Macross kvázi (hasonlóan ahogy a Power Rangers is egy áttrancsírozott Super Sentai ) de volt még Saber Rider, Captain Future, Voltron van Voltronos pólóm is :P sőt még Mila, a Szupersztár is. Anyám micsoda idők, most emlékflessem is lett, ha nem ülnék alapból tuti le kéne ülnöm.

    Egyszer csinálok majd egy rajzfilm topikot is, annyi felesleges cím, infó, főcímdal van a fejemben, tuti a fél országnak tudnék újjakat mondani :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Synthwave #27818 üzenetére

    Azért a felsorolt címekkel 1 v.2 újjat tudtál mondani :)

    apropó, már akartam kérdezni: a Scramble Wars-t láttad már? Mert annak aki szereti a korszakot, kötelező egy olyan cucc, ahol a Bubblegum Crisis, Gall Force, A.D. Police, Riding Bean stb. szereplői super-deformed alakban wacky races-t tolnak.
    Én késszen voltam rajta, mikor néztem.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák