Új hozzászólás Aktív témák

  • Hellfrost

    csendes tag

    Shamanic Princess

    Pár szóban? A legegyedibb anime amit láttam. Csak 6 rész, így a történetről nem is igen írnék, mert egyfelől nem nagyon lehet, ez afféle sztori, amiről nehéz normálisan beszélni olyannak, aki nem látta, másfelől már kevés is spoiler lenne. A rajz teljes egészében hagyományos, számítógépnek nemigen van köze hozzá, de mégis, vagy tán éppen ezért döbbenetes. Mindamellett, hogy borzasztóan igényes és részletgazdag, hátborzongató hangulatot varázsol, néhol olyan, mintha egy kicsit rosszabb minőségű fényképet néznénk. A karakterek nagyon jók, de nem ez adja a gerincet, hanem a már említett egyediség, itt aztán semmire sem lehet mondani, hogy ezt innen vagy onnan szedték. Hihetetlenül látványos és ötletes megvalósításokkal van teletűzdelve az egész. Tettszett az is, hogy az első 4 részből majdhogynem semmit sem lehet megérteni, csak kérdések sora merül fel, amire választ csak az utolsó 2 ben kapunk, amik viszont az előzmények, vagyis történetileg az előző 4 előtt játtszódnak. Borzalmasan hosszúnak érzi az ember. A részek kb 30 percesek, eltérően a szokásos 22-24 től, tehát valóban hosszabbak, de egy-egy rész megtekintése után úgy éreztem, mintha legalább egy órája néztem volna. Elég lassú az egész. Nincs elkapkodva semmi, kevés a gyors jelenet, az egésznek régies hangulata van. Kerek egész történet, ennyi rész, mert ennyinek kell lennie, pont így jó. Hogy azért mégis behatároljam valahogy, leginkább a fantasy-ba lehetne belegyűrni, de nagyon kilóg bármiféle sorból. Mint látjátok elég nehezen találom a szavakat, ezért abba is hagyom az erőlködést, Mindenképpen ajánlom mindenkinek, hogy ezt nézze meg!

    A héten többet nem vagyok, élvezzétek ki! :DDD :DDD :DDD

Új hozzászólás Aktív témák