Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz zsoltip #44621 üzenetére

    "Van ilyen egyáltalán" && "ami nem csak mese, hanem tapasztalat útján bizonyított" -- nincs.. 100% megbízható olyan nincs.. olyan van hogy custom recovery-s && adb-s segítséggel és|vagy dd-vel teljes partíció mentés (tetherback-ről itt írtam valamint a dd-ről meg itt) ami esetenként óriási tud lenni mert menti a csupa nulla helyeket is ami ha nagy a belső memória akkor az annyi többlet (de zip-elheted, tgz-zheted..), de azt is inkább úgy ha boot-olsz egy custom recovery-t és onnan dd-vel / tetherback-el mented vagy állítod vissza (ugyanis RW mount-olt, "tudó rendszer" alatti partíciót dd-vel menteni azért nincs értelme mert bármikor írhat rá a rendszer vagyis elképzelhető hogy olyan adat kerül rá mentés közben amin a mentés már túlhaladt vagy felülíródik épp olyan ami mentés alatt áll és elcseszi az egészet).

    Olyat lehet még csinálni, hogy repülő módba teszed a telefont, Magisk-t teszel fel helyesen (legyen meg a patkolt és az eredeti boot.img) majd egy root-ot használó backup alkalmazással (Migrate, Swift, Neo..) csinálsz mentést, majd törlöd a Magisk app-et, visszateszed az eredeti boot.img-t, kikapcsolod a repülő módot és boldogan használod tovább mintha sose lett volna root-olva. Csak azt nem tudom a nyitott bootloader mellett most milyen ROM van, mert ha már eleve nem gyári akkor nem értem miért kell a root-tól félni, ha meg gyári és nyitott a bootloader akkor úgyis hasal SafetyNet-en / Play Integrity-n úgyhogy egyes alkalmazások már eleve nem is futnak így sem..

    Mellesleg helyesen eljárva lehet csinálni mentést a /data-ról is custom recovery-vel amit utána vissza is lehet állítani, akár titkosítás mellett is (ha a recovery támogatja a decrypt-et). A trükk nagy vonalakban annyi, hogy mentéskor a /data-t decrypt-elni kell és úgy menteni a file-okat majd viszaállításkor a /data-t formázni kell, a ROM-ot egyszer el kell indítani hogy megcsinálja az encryption-t majd utána vissza a recovery-be, ekkor decrypt-eled a /data-t ÉS már csak wipe kell majd visszaállítod a /data mentést - így helyes marad az encrypt. [Hasznosság kedvéért link.]

    Meg remélem felteszed majd még vagy 3..4 másik topikban is a kérdést :D

Új hozzászólás Aktív témák