Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cavalera

    tag

    válasz terapeuta007 #36277 üzenetére

    Tehát most az Oukitel központi szervízbe küldjem vissza garanciával együtt Kínába? Kíváncsi vagyok, hogy abból mikor lesz valami is, ha egyáltalán... :/ Köszi a segítséget azért :)

  • ksanc

    őstag

    válasz terapeuta007 #36277 üzenetére

    Hát...

    A Kingroot egy olyan metódust használ, ami lópikulát nem ér a 6-os androidtól kezdve, hacsak a gyártó szembe nem köpi a rendszert és nyitva hagyja az ősrégi kiskapukat. Pont a múlt héten volt a kezemben egy Sony, amin a jól bevált Kingroot metódus nem működik már, mivel a gyártó frissítette az fw-t 6-osra.

    És ne felejtsük el, hogy a root kizárólag azért lehetséges, mert a gyártók ezeket a bugokat, kiskapukat nem zárják le. Tehát nem azért, mert milyen kis ügyibügyi emberek vannak. Az ügyibügyiség abból áll, hogy olyan köntösbe teszik, amivel az is meg tudja csinálni, aki alig tud bekapcsolni egy számítógépet. Meg persze abból, hogy mutassák, milyen kis ügyibügyik :D
    Ha meg lezárják, akkor a hajadra kenhetsz bármilyen eljárást.
    Az újabb Androidokon kizárólag - szerintem - a boot image módosításával lehet rootoloni, ahhoz viszont a bootloader kinyitása kell, hogy fel tudd írni a mókolt image-t. Ha ezt is lezárta a gyártó, akkor nem lesz root, ha a fejedre állsz, akkor sem :D
    De pl. a legújabb szerzeményemen, a Meizu M6-on (mtk SoC) a gyártó lehetővé tette a root-ot egy saját metódussal, egyébként semmilyen módon nem tudod megcsinálni, a bootloader is zárt, nem lehet kinyitni. SP Flash Tool-al semmilyen módon, semmilyen DA binary-val nem kommunikál. Legalább is jelenleg :)

    "parancssorral szorakoznak"
    Nem ismerek a 'fastboot oem unlock' vagy 'fastboot flashing unlock' eljáráson - na meg persze a fejlesztői opciók OEM feloldásán - kívül más módszert. Mindegyik ezt használja, akármilyen körítésben is van. De ezt mintha már írtam volna valahol :)

    "esetleg twrp-t eroltetnek a telora"
    Igen, mert így tudod futtatni ChainFire kiváló rootolo update-jét. Ami a gyári recovel ugye nem fog menni. Ami egyébként egy ügyes kis boot hack, ha ki lehet nyitni a bootloadert. Nem minden telón működik, azonban ha megnézed a folyamatot és manuálisan végigcsinálod, szinte bármilyen nyitott bootloaderű telóra készíthetsz hekkelt boot.img-t.

    "baszakodas driverekkel"
    Az összes androidos készüléken működik az ADB, amelyiken nem, az nem android :D
    Ergo egyetlen driver kell, és annak az inf fájljába kell beírogatni a telód hardverazonosítóit, így lesz adb, fastboot, preloader, recovery, amit akarsz meg amit a SoC lehetővé tesz. Ennyi. Még androidos ipari pda-kon is működik így.

  • miaoumaoi

    tag

    válasz terapeuta007 #36277 üzenetére

    A kingroot egy vírus csak végszükség esetén javasolnám. Még eltávolítása után is megmarad, portokat nyit a háttérben és binárisokat tölt le és futtat, én alig tudtam megszabadulni tőle a system binárisokat is felülírja pl. debuggerd, debuggerd64 stb. már nem emlékszem de vagy öt bináris megváltozott a gyári romhoz képest és persze törölhetetlen a system partición az etc-ben létrejövő mappája amíg a binárisait ki nem írtjuk, szóval nagyon veszélyes program, csak haladóknak ajánlom mert a lepucolása kész művészet.

Új hozzászólás Aktív témák