Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tolvaj!

    őstag

    válasz fotosjani #35138 üzenetére

    félreértés ne essék én csak arra +1 eztem, hogy régen is csináltak olyan mobilt amiben igenis jó volt a kemra. jobb mint a 2 simes kínai csodákban. én majdnem 6 évig használtam az N95 ös nokiát. páromnak van egy TCL-ALCATEL ot 993D je. nekem samsung ace2 és a nokiám még mindíg szebb képeket csinál mint az előbb felsorolt készülékek.igaz abban carl zeiss optika van és optikai zoom. a mai napig megvan a kicsike akku kivéve dobozában pihen a szekrény mélyén.

    [ Szerkesztve ]

    Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

  • madrac

    őstag

    válasz fotosjani #35138 üzenetére

    Nekem a fő szempontok ilyen téren, hogy ne legyen homályosak (az külön érdekes ha csak a fotó egyik része ilyen), életlenek a képek, a fotón legyenek rajta a részletek is, ne legyen elmosott, és erős fénynél azért ne égjenek be durván. Ezek elrontják az egész képet.
    Nem mondom, hogy olyan pocsék fotókat készít az UMI, de mobilos szinthez képest átlag alattinak értékelném. Egyik fotóra se tudnám mondani, hogy - na ez elég korrekt minden szempontból.. - , ami azért magáért beszél. Erős kompromisszumokkal ellehet fogadni, ha valakinek ez egyáltalán nem fontos.
    Nem vagyok egy fotós megszállott (pláne ha külön kell cipelni :DDD ), ha egy szintet tud hozni a mobil is, akkor az nekem már elég, és mindig kéznél van. Egy fényképezőgépet sose fognak kiváltani, ha ugyanazt a minőséget várja el valaki tőle. Komolyabb célokra természetesen célgépet kell vinni.
    Az árakra pedig írtam valamit az előző hsz-emben.. ha a 75e forintos eltúlzott árból levonnánk az áfát, adókat, a support költséget, a márka plusz költségét, és a visszaélést a belpiaci erőfölényükkel, akkor ugyanannyiba kerülne mint egy hasonló kínai telefon. Na jó, legyen +5$ a kamera miatt. Egyáltalán nem tartom reálisnak, hogy egy több éves, 2 magos, kisebb kijelzős telót még mindig 75-ért vesztegetnek itthon.

    (#35158) BullZeye: ha jól néztem csak az Iocean X7-ben és a Jiayu G4-ben gyroscope :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák