Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peaceliker

    őstag

    válasz fateless #20570 üzenetére

    Na persze, ez az elmélet, aztán majd kiderül. Mondjuk azért az tény, hogy meglepő, hogy a 6577 6k körül antutuzik (de ez ugye nem mérvadó, mint ahogy ezt már megbeszéltük, főleg, hogy gpu is erősebb a 6589 ben) :) ), míg a 6589 12-13k, ami duplája, így ezek alapján nem biztos, hogy annyival gyengébb az a7. Viszont az látszik (tábláknál), hogy ott a 4 magosokban az a7esek 12-13k t csinálnak szintén, de az rk3188 (ami a9 es) 18k körül. Sajna mindenhol csak az antutu pontszámok vannak, ami nem csak a procin múlik, mert az mér mindent, de ezek alapján bmit is gondolhatunk, mert még semmi sincs kőbe vésve. De én egyenlőre azt hiszem, hogy az a9 az erősebb, de majd elválik. :)

    "Oh my Goa'uld!"

  • Saccco

    nagyúr

    válasz fateless #20570 üzenetére

    Azért tjb007től nagyon messze vagyok.

    Annyira nem másztam bele a dolgokba. Valamiféle reláció látható, ami úgy néz ki, hogy minél nagyobb a szám az "A" után, annál gyorsabb erősebb az adott megvalósítás.
    Az is alapnak látszik, hogy adott csíkszélesség mellett a nagyobb teljesítmény nagyobb energiafelvétellel is jár.
    Ezért is lehet érdekes az A7 és A9 összevetése. Kérdés, hogy a kisebb csíkszélesség hoz-e annyit, hogy elolvadjon az architektúrás rés. Tippem szerint nem. :)

    Nekem is csak a Google a barátom, mást nem nagyon tudok. :)

    Remélem nem írtam túl nagy hülyeségeket. :DD

    (#20572) Peaceliker:
    Azonos felbontás és verziószám mellett lehet összehasonlítás alapja az Antutu pontszám.

    Ezért nem volt értelme előrébb a Jiayu G3 és Lenovo A789 pontszámának egy lapon említése.
    (Azonos hardver, csakhogy a Lenovo 40%-nyi pixelt mozgat a G3-hoz képest. A plusz RAM itt nem sok vizet zavar.)

    [ Szerkesztve ]

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • helltp

    aktív tag

    válasz fateless #20570 üzenetére

    Az a nagy különbség az A7 meg az A9 közt, hogy amég az A9 es magok out-of-order utasításfeldolgozással rendelkeznek addig az A7 es magok in-order utasításfeldolgozást használnak, ennek több következménye van, az A7 ben sokkal egyszerűbb az IC így kisebb a fogyasztás és a hőtermelés is, de az out-of-order utasításfeldolgozás miatt az A9 jobb a többszálas programfuttatásban, emiatt szerintem a 4 magos rendszerekben már szemmel látható sebességesés lesz a többszálas nyers cpu teljesítményben. Javítsatok ki ha tévedek.

    Valaki nem tudja véletlen hogy a 6589-esben az sgx544 ből az MP1 vagy az MP2 van-e?

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

Új hozzászólás Aktív témák