Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ®abstract®

    őstag

    válasz mikrofon #88222 üzenetére

    Ahogy olvasom itt jó pár ember megvettte az androidos tv box ot és kiherélik úgy,hogy telepítenek rá CE vagy LE vagy mit tudom én milyen másik rendszert :U
    Pont az androidos felület élménytől szabadítják meg magukat. Ennek mi értelme van így?

    Szavahihetőség manapság ritka kincs.

  • mexel

    veterán

    válasz mikrofon #88222 üzenetére

    De Vargalex a Kodiról beszélt, most nem a youtubról. Ne keverjük bele spotyfi-t és egyebeket. Az alap kiindulás az volt hogy melyik lejátszónak jobb a képe. CE, vagy Nvidia, popcorn, vagy dune.
    Erre már ott tartunk hogyan kell beállítani. Ez a rész nem releváns, ezt csak te írtad, és csak ez érdekel, nem a minőséggel foglalkozol.
    Engem pedig a csak és kizárólag a képminőség érdekel és az hogy mit játszik le. A Youtube és egyebek már más kérdés, az adott. Ce alatt nem a legjobb az tény, de én filmekről, letöltött sorozatokról beszélek. ( nem nézek nagyon youtube-ot tv-n)
    Az összes többi már egyéni dolog hogy ki használ spotyfi-t meg egyéb dolgokat. Azokhoz olyan eszköz kell ami tudja. ha android hát android. De ezeknek semmi köze már a filmlejátszás minőségéhez. ( akár erősítőn is mennek már ezek)
    Ha pedig valaki nem tud beállítani valamit akkor annak az nem való, azoknak való a készen kapható motyó.
    A CE lényege éppen az hogy magunknak megcsinálgatjuk a rendszert ízlés szerint és cserébe lesz egy bitang jó lejátszónk. Akinek nem megy ez az kapott droidon használja a gyári videólejátszót vagy mxplayert stb.
    De a kérdés nem ez volt.
    Ha az a kérdés amire te írsz akkor nagyrészt igazad van, ha komplex eszközt nézünk akkor kell egy jó android, a gyáriak semmit nem érnek és ott megy a tükrözés, a spotyfy, a youtube ( persze a reklámmenteshez már kell letölteni valami mást is) és csak egy play áruház kell az ingyenes ( nem pro!) mxplayerhez.
    De ha komolyabb kell akkor már ott is kell gépészkedni, és ha nem gépészkedsz nem lesz esetlegh DV vagy passthrough vagy plex. Képminőségben meg biztosan elmarad a CE-től ahogy többen is írták. Szerintem meg ez fontosabb ha filmezni akarok. Ha majd spotyfiozni meg tükrözni akarok akkor legfeljebb átkapcsolok droidra és használom azokat. Ha kell éppen. Nekem nem kell egyik sem, évek óta soha.
    Kezelni meg a CE-t 81 éves édesínám is tudja, nézi a tv2, rtlmost addonokat, nézi a szerverről megosztott dolgokat stb. és nem okoz neki gondot. Egyszer kellett beállítanom neki és azóta megy.

    ®abstract® : az az értelme hogy valakinek semmi más nem kell csak minőségi mozizás. A kettő nem ugyanaz. Más egy tv okosítás és multimédiás -szinte pc szerű használat, vagy egy meglévő videotéka használata minőségi tv-n projektoron. Én minden egyebet PC-n használok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák