Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    Tapasztalatot szeretnék megosztani veletek, mivel pár napja sikerült feltelepítenem a LibreELEC-t az X96-ra.

    Mivel csak egy 720-as tv-vel használom, ezért a filmeket is 720-ban töltöm le az Asus AC56U routerem usb portjára csatlakoztatott AdataHM900-as külső hdd-re.
    Az X96 a routerem alternativ Tomato Firmware eszközlistáján 53-55dBm, az X96 LibreELEC kezelőfelületén 63-64dBm jelerősséget mér. Talán a LE kezelőfelület értékét érdemes viszonyítani.

    Teszeteltem ezt
    Természetesen nehéz tökéletes véleményt alkotni, a szemem majd kigúvadt hogy észrevegyem hol az a határ ahol már rezzenéstelennek lehet mondani a lejátszást.
    Keresztül kasul áthúztam egy UTP kábelt is a házban hogy teljesebb legyen a kép, lévén wifin fogom használni és nincs most kedvem kábelcsatornákat vésni a falba.

    Kábelen nekem 80Mbit/s egyértelműen szaggatott.
    55Mbit/s tökéletes volt. (itt jegyzem meg hogy nekem csak ezen a bitrárán volt hang, a többin némaság.)

    Wifin a 30Mbit/s-ot láttam tökéletesnek. Fölötte elbizonytalanodtam, de a 30-at garantáltan nem szaggatja.

    Bár az x96-ra olvastam olyan véleményket hogy a wifije nincs a toppon, ezt nem tudom alátámasztani. Szerintem teljesen rendben van a wifije.
    Hogy képbe legyünk mit is jelent a 30Mbit/s, megnéztem az utóbb letöltött pár film bitrátáját.
    Természetesen mind 720-ba lett letöltve.
    Majmok bolygója 6.6Mbit/s
    Wonder woman 4.5Mbit/s
    Transformers 3.77Mbit/s
    Múmia 10.6 Mbit/s

    Ezekeből az értékekből napnál világosabb hogy aki 720-al nézi a filmeket, oda az X96 wifije nemhogy jó, hanem egyszerűen kiváló. Még a Múmia viszonylag magas bitrátáját is 300%-al teljesíti felül az X96 wifi.
    Szóval nem kell félni :-)

Új hozzászólás Aktív témák