Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #63699 üzenetére

    Mert gondolod a monolitikus kialakításnál, piacvezetőként prémium felárral nvidiának nincs rengeteg mozgástere?Gyakorlatilag fogalmunk sincs ( biztos vagyok benne hogy te sem tudod ) mennyiért állít elő nvidia egy 4080 kártyát meg mennyiért az AMD egy 790XTX kártyát.. és ez hogy viszonyul az eladott darabszámból adódó megtérüléssel, a marketing , AIB profit és egyébb költségekkel egybevéve.
    Ez semmi más, csupán eltervezett profit kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chiller

    őstag

    válasz Abu85 #63699 üzenetére

    Nvidiánál ez egyértelmű, többszörösen is kényelmes helyzetben vannak - de az AMD-nek piacot/eladást kell szereznie vagy lehúzhatja (a gaming részleg) a rolót.

    Plusz másodhegedűsként az NV-hez kell áraznia.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #63699 üzenetére

    Elméletileg ennek így kéne működnie.
    A gyakorlat szerintem azonban egy kettős működést mutat, amely miatt a kereslet/kínálat dinamika árcsökkentő hatása csak korlátozott sávban tud érvényesülni.

    Ha egy bizonyos szint alá csökken a kereslet, akkor arra a cégek gyakran nem árcsökkentéssel reagálnak, hanem marketinggel: elkezdik terjeszteni azt a károgást, hogy hát a piac már nem a régi, lehet, hogy megszűnik az egész diszkrét kártya piac, esetleg el is hintik, hogy "uhh, már így is a vásárlók kedvéért beszerzési ár alatt adjuk a termékeket, ennél olcsóbb már nem lehet", stb amivel jól ráijesztenek a vásárlókra, akik odafáradnak a pénztárhoz. Aztán persze negyedévente kiderül, hogy azért tisztességes profit jött össze, de azt három nap alatt elfelejtjük.

    Persze nem állítom, hogy ezeknek a híreszteléseknek ne lehetne valóságalapja, de azért sokszor nem arról van szó, hogy veszteséges lenne a termék, csak arról, hogy egy bizonyos nyereségráta alatt
    a) lehetne inkább már.mással foglalkozni, ami magasabb megtérüléssel kecsegtet
    b) lehetne így is üzemeltetni az üzletágat, de túlságosan rontaná a cég egészének nyereséghányadát, ami véleményem szerint sokkal lényegesebb és meghatározóbb mutatója - a részvényesek szemében - annak, hogy egy cég a maga területén milyen mértékben stabil, mint az abszolút dollárban számolt profit.
    Másként megfogalmazva: részvényesként azbárfolyamon többet nyerhetsz, ha a magas nyereségrátával stabil és.magabiztos képet mutató cég árfolyama növekszik, mint ha a cég néhányszázmillió dollárt még összeküzd több termék olcsó eladása miatt alacsony profitrátával.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák