Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Petykemano #54490 üzenetére

    Hát nekem azért abban is van valami amit lenox írt délután az Nv-s topikban.idézve :

    "En ebben nem vagyok ennyire biztos. Az osszes banyasz haszon az a coinokba bearalmo penztol fugg. Ez elegge fuggetlen a vga eladasoktol. Tehat ha 10-szer ennyi kartya lenne, akkor ugyanazon a penzen osztozna a tobbszoros hashrate, tehat leesne az egy kartyara juto bevetel, maris nem erne meg. Tehat ha nem lenne chiphiany, akkor maris nem erne meg annyira banyaszni, jutna kartya masra is.
    "

    Nem lehetséges hogy a gyártók is ügyelnek erre a kényes egyensúlyra, hogy ne ömlesszék el bányászkártyákkal a piacot? mert jelenleg igazából nem igazán tudja senki hol rakódik rá ez a rohadt sok árrés az MSRP -re, mert a kiskereskedők azt mondják, már a nagykerekben is horror árakon vannak a kártyák. Lehet a gyártók is már busás haszonnal adják a cuccot ki, messze nem MSRP áron, ügyelnek erre a megtérülésre, ha már nincs waffer, már ha valóban nincs.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Z10N

    veterán

    válasz Petykemano #54490 üzenetére

    "1) Mindent megvesznek tőlük, amit legyártanak"
    Nagyon jol tudjuk, hogy miert van ez. Szoval erre rajatszani arconkopes.

    "2) Nem áll rendelkezésre több kapacitás"
    Detto. Lasd elobbi.

    Ezzel csak azt a keves "image"-t es marketshare-t veszelyeztetik, ami megmaradt. De ok tudjak.

    "Én nem hiszem, hogy most arról lenne szó, hogy ha tudnának, ne gyártanának többet és direkt fognák vissza a gyártási volument."
    Szerintem meg ez is benne van. Eleve cpu-t gyartanak: olcsoban lehet tobb penzt keresni. Illetve nagyon jol tudjak mi a helyzet most, azaz rajatszanak, ami undorito. Ebbol is latszik, hogy a korabbi "sweetspot" csak mese volt habbal. Respect teren nalam az amd hatalmasat bukott gpu fronton. Eddig is balf@szok voltak a marketing + p/r reszlegen, de most mar mohok is.

    A normalis arakat itt mar el kell felejteni jo hosszu idore. Itt mar csak a ceg policyrol es megitelesrol van szo, avagy "image"-rol. Es azzal, hogy kusznak az NV mogott es direkt rajatszanak a helyzetre, semmivel nem jobb, mint az ngreedia. Es ez a problema.

    3-4 ev mulva banyaomlaskor, majd lesz ennek bojtje. Akkor majd rohogni fogok rajtuk es csak bongeszni fogom az olcso vga-kat toredek aron, mint ahogy a vega/polarisnal is tettem. De ok tudjak. Ahelyett, hogy ujat vennek realis aron, majd megint hasznalt lesz, tobb generaciora. Vegulis tudjuk, hogy a rovid tavu kapzsisag kifizetodobb, mint a hosszu tavu strategia.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák