Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz b. #43968 üzenetére

    Értelme akkor lesz az RT-nek, ha nem csak egy sokadik effekt lesz, hanem maga a render lesz RT alapú. A másik -és ez a nagyobbik gond- hogy "csak effekt" létére -szintén szerintem- irreálisan nagy a teljesítmény-impactja.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Tyrel

    őstag

    válasz b. #43968 üzenetére

    Nem én vetítek rá nVidia-ra dolgokat, hanem te vetítőzöl. Amit te magyarázol, előre generált shadow és light map-okról, úgy játékokat még a korai DX9-es időkben (meg előtte) csináltak, illetve mobiltelefonokra fejlesztenek még mindig így.

    PC-re már rég nem, nem Abu van eltévedve hanem te. Valóban "egy szimpla effekt" minden magára valamit is adó grafikus motorban, az általam említett PBR-el pedig kifejezetten szép tud lenni az eredmény, és azt is megoldja, hogy ne kelljen a környezethez ill. a fényforrásokhoz igazítani a megjelenített dolgokat.

    Attól nem leszek AMD fanboy, hogy nem kezelem szentírásként az nVidia marketing anyagát, bőven elég bajom van mindkét oldallal. Shaderekkel manapság egy csomó dolog gyönyörűen megoldható már, az nVidia viszont azt akarja elhitetni hogy nem. Ebbe kötöttem bele többed-magammal, hogy sok éves renderelési technikákhoz hasonlítják az RT-s képeket.
    Még konkrétan ezt is mondtam, hogy ha egy adott jelenet a jelenleg aktuálisan legjobb shader-technikákkal és RT-vel is le lenne renderelve, csak screenshotok összehasonlítgatásával tudnál különbségeket találni, ott sem kirívóakat. Hidd el ezt pontosan tudja az nVidia is, ezért épül az egész RTX marketingjük egy halom hazugságra, amiket egyesek elhisznek, mások lesz*rnak, megint mások meg kiakadnak rajtuk, ez van.

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák