Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz #45185024 #37798 üzenetére

    Ezek az értékek mindig egy ideális frekvencia tartományra vonatkoznak és bizonyára egy kellően egyszerű áramkör esetén. Vagy...
    Esetleg arról is lehet szó, hogy az AMD architektúrái nem bírják a magas frekvenciát, vagy ki tudja használja-e az AMD a sokat emlegetett saját HD libjét? Amivel kiemelkedő tranzisztorsűrűséget érnek el, de nyilván azon az áron, hogy alacsonyabb szinten bicsaklik meg a frekvencia, a tranziszzorok között elszökni nem tudó hő miatt.

    Lásd 12nm. Itt a tranzisztor kisebb lett, de nem sűrűbb. AT dark siliconnak nevezte, ami persze nem az, de nagyobb lett a távolság

    1-2 napja láttam egy ábrát, ahol a rx 580 és 590 undervolt power gain hasonlították össze, vagyis hogy melyiket milyen frekvencián alulfeszelve mennyit lehet nyerni a fogyasztáson.
    Linkelni nem tudom, mert most nem találom, de előbbi 1300MHz-nél tetőzött, utóbbi 1500 körül, és magasabb százalékkal (25-30%)
    Gondolom, ezt a spare 20-30% fogyasztást és festültséget az AMD arra használja, hogy biztosan mindegyik példány elérje az 1545MHz-et. Kb Lehet választani:
    1500MHz @ 150w TDP
    1545MHz @ 210W TDP

    Ha a 7nm -t is sűrűre tervezték, hogy kicsi legyen a selejt, sok a kihozatal, akkor nem csoda, hogy nem jönnek a megahercegek

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • apatyas

    Korrektor

    válasz #45185024 #37798 üzenetére

    Csak az általad leírtak alapján, és mert kötekedős hangulatban vagyok:
    A TSMC a 16FF+ -hoz viszonyított, az AMD meg a 14 -hez. Nincs több kérdésem.

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák