Új hozzászólás Aktív témák

  • _Horka_

    aktív tag

    Gondoltam, ide is post-olom... hátha...

    Hölgyek, Urak! (hopp, érzékenyültem... de tényleg, bár 2-nél több nem fér be :D )

    STRIX B650e-e
    Ryzen 7700x
    2x16GB kingston fury renegade DDR5 6400Mhz (alap beállításon, @4800-on a teszetelés során)
    Samsung 990 pro, 980 pro, 870 EVO - 1 TB-osak
    FD 760W platina táp

    Sok-sok éves kompjúteres pályafutásom során, ilyenbe még nem futottam bele... segítség kellene. A probléma leírása:
    Egyik nap, valamit szöszöltem a masinán... böngészés, közben a diablo IV update jött le... hirtelen crash. Bootol a masina. Fájlrendszer hibára hivatkozva, nem bootolt be a win 11. Próbálta javítani magát, sikertelenül. Bootloop-ba került, és onnnan ki nem bírtam kihozni.
    Nosza, reinstall.
    Indul a setup, új telepítés, töröltettem a telepítővel a 980-as összes partrícióját, legyen minden friss és egészséges. Újakat a telepítő hozott létre. Felmásolt mindent. Újraindul.
    Ismét a telepítő indul el. Fura. Gép kikapcs, bekapcs. Megint a telepítő. Boot seq ellenőrzés. Okés. Mégsem indul.
    Nem írom le részletesen, miket zártam ki, az egész napos küszködés során, de összesítve: - win 11 telepítési médiák sorozatát használtam (másik pendriveról, rufus-al iso-ból, MS oldaláról telepítővel),;
    - másik/új célmeghatjtó használata (nvme 990PRO új, 870-es SATA-s);
    - csak a telepítő és a célmeghajtó volt a gépben;
    - különböző pcie alaplapi csatlakozók használata, pcie sebesség (gen) korlátozása;
    - videókártya/apu;
    - BIOS-ban minden defaulton;
    - BIOS reset;
    - BIOS update.
    A win11 telepítője minden esetben végigfutott, látszólag mindent rendben feltelepített, de az előkészített lemezről sosem tudott bootolni a gép. Chekdisk-el ellenőrízve rengeteg különböző fájl hiba volt rajtuk.
    Leszedtem egy linux alapú live cuccot. Memtest lefutott hiba nélkül, a windows install-os meghajtókon ez is hibákat érzékelt.
    Na itt feladtam a küzdelmet.
    Szerencsére, még megvan a régi alaplap+cpu+ram kombó(MSI B550 tomahawk, ryzen 5800x, 2x16gb 3200 mhz ddr4), úgyhogy tartalék masina bepakolva a fészekbe, 990PRO+980PRO a slotokba, win install start -> minden ok, elsőre felpattant a win, minden működik.

    Mi a t*köm lehet a gond??? Létezik, hogy a proci I/O része döglődik? Vagy alaplap?
    Előre is köszönöm a segítséget. Hátha valaki már futott bele hasonló problémába...

    [ Szerkesztve ]

    STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

Új hozzászólás Aktív témák