Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joco_77

    aktív tag

    válasz hokuszpk #34841 üzenetére

    Nah én kb a 9. cyclenél meguntam. Előtte ment a Heaven Benchmark negyedórát, lefutott a Cinebench R23 multi teszt is ugyanazzal a pontszámmal mint 3400mhz rammal (ami várható volt), az se hasalt el a 10 perc alatt, nem hibázott....jöhet a valódi teszt Battlefield 1 aztán egy kis RDR2 majd valamikor... én már nem tesztelgetek nem állítgatok :) Párommal főzőcskézünk közben így kellően fel van fűtve a lakás 24.5 fokra elég jó tesztkörnyezet játékokhoz stabilitást nézni.

    Szóval ha valaki valami összegzést akar látni aki most téved ide és szintén egy 5800X3D ba ugrana fejest esetleg egy új 5800X3D esetében, nálam így fest a sztori, ez vált be, itt az összes biosbeállításom semmi mást nem állítottam:

    -Lap Asus TUF B550 PLUS
    -Proci 5800X3D
    -Thermalright Peerless Assassin 120 SE
    -Memória Corsair 32gb (2*16) 3600MHZ DDR4 CL16 19-19-19-36 (Dual Rank)
    -Coolermaster HAF932 a ház egyébként de sajnos a fenti ventillátor felett a házon ül egy monitor :D

    Bios beállítások (legújabb Biost: 3404 ajánlom, nálam minden frankón működik vele)
    -Resize Bar: on
    -Full screen Boot logo OFF (ezt a sz*rt minek rakják alapból ON ra minden BIOSBAN nem is értem :D )

    Procihoz:
    -PBO Curve Optimizer (CO) -30
    -PPT limit 100
    -TDC limit 70
    -EDC LIMIT 100
    (így frankó lett a hőmérséklet egy rosszabbul szellőző házban, csak spikeok vannak 80 felé és ritkán 1-2 eset van. Játékok alatt 4450mhz CPU-Z szerint a Core speed)
    (Ezzel így nálam nem túl jól szellőző házban 14200-14300 a cinebench 23 multi score.)

    Memória:
    -DOCP On
    -Ugyanitt van egy "Asus performance enhancment" ami alapból off én bekapcsoltam
    -Beállítani manuálisan menüben a 16-19-19-36 ot mert az Asus tévesen 16-18-18-38 at akar minden(!) frekvenciához beállítani, ami nálam csak 3400MHZ ig volt stabil, 3600mhz nél akármit állítottam a memória tesztek és a heaven is hibázott.
    -CMD2T 1T
    -GDM Disabled
    -Dram voltage 1.45V (1.35 helyett , ezt mindenki maga felellősségére,eldönti utána lehet olvasgatni amerre én olvasgattam azt írták ez még bőven Safe)

    Hátha segít valakinek :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák