Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Géjza

    őstag

    válasz CJ4567 #28660 üzenetére

    Új vagyok, így nem vágom. Szóval nem elég az, hogy fix frekin pörög, PBO-n limitek ki vannak tolni, mégis a CPU fesztől még mindig függhet a proci teljesítménye? Hogyan? 1.2V-on meg 1.25V-on is ugyanazt a pontszámot hozta.

    Egyébként EDC-t feljebb raktam 140A-ról 160A-ra, így már 3920-30 körül hozott R20-ban. CB prioját high-ra rakva pár pont híján 4000-et hozott, real time-on pár ponttal meghaladta 4000-et. Azaz a default és real time task prio majdnem 100 pontot hoz a konyhára.

    Jelenleg fix 1.25V-on jár (ami 1.22V kb, amit kap terhelésnél), így prime95 small FFT-t indítva (max heat) első kör végéig (1-2 perc nyúzás) nézve nem dob hibát. Persze a hőmérséklet elszabadul, 90 fok fölé megy, CB-re kb 20 fokot rádob, PBO EDC-je is azonnal 160A-ra ugrik (jelenleg ez a beállított értékem, CB alulról közelíti ezt, P95 azonnal felkoppan). Nem tudom, hogy ez biztonságos-e a CPU-ra nézve. Wattban nem vészes (CB alatt 85W-ra megy fel max, P95 viszi csak 100W fölé) Egyáltalán mik a javasolt PBO limitek 3600-hoz?

    Ugyanez 4.5GHz-en CB körök stabilak, P95-öt ráengedve azonnali gép újraindítást okoz. További feszt nem nagyon akarok adni neki, inkább kioptimalizálnám 4.4GHz allcore-ra a rendszert.

Új hozzászólás Aktív témák