Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz fanti #38035 üzenetére

    Igen, hát ez az hogy a Steam és egyél oldalak felmérései szerint a GTX 1060 és társai a népkártyák. Sok topikban túloznak, mert hát már dívat 1440P-ben és 4k-ban játszani.
    Aztán a milyen alaplapot vegyek topikba is a 16 fázis ám kuszáj a 140 wattos processzorhoz.....VRM Fetizismus.
    5-10 év múlva meg ez is "E-Hulladék" formájába végzi.

    Szükséged! Költs rá, költs rá sokat, költs rá bármennyit, mert NEKED EZ KELL!
    Sajnos ilyen a fogyasztói társadalom, azért szép lassan de kezdünk oda eljutni hogy egyre több a tudatos fogyasztó.
    De ameddig az emberek a telefonokat is 1-2 évente cserélik addig nem várjunk túl sokat.

    Én például személy szerint poénnak tartom hogy anno a VHS-ért az emberek 20-30 éve igen szépen fizettek. Most meg gyakorlatilag semmit se ér, van ahol ingyen is oda adják csak vigyék.
    Ugyan ez van a DVD Fronton is, ezeknek is inkább már eszmei értéke van mint se gyakorlati.

    Szóval túl sok a fölöslegesen előállítot termék, például ha valamit veszek mindig belegondolok hol lesz az a készülék 10-20 év múlva.
    Hosszú távon mennyire válik a marketing és elavulás tárgyává.
    És olyan sose vásárlok ami már a megvételkor is rossz minőséget képvisel. Kicsit tudom offtopik az az elavulás, vagy hogy milyen terméknek mi lesz a sorsa. De szerintem pont itt az ideje foglalkozni vele, mert ez a pazarlás ami most van hosszú távon nem fent tarható.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák