Új hozzászólás Aktív témák

  • Lezl

    tag

    Mindenkinek más szempotok fontosak, én nem hiába nem veszek csúcs procikat (vgakat) nekem a legfontosabb szempont a csend...ehhez pedig alacsony fogyasztás és kis hőtermelés szükséges.
    Ezért hagy zavarjon már engem ez a plusz hőtermelés. Ha gépet fejlesztek nem visszalépni akarok bizonyos dolgokban mert akkor inkább elhalasztom a dolgot.
    Nekem nincs szükségem extrém teljesítményre, hanem adott pillanatban elérhető ár érték arányú processzorra és itt az értékbe beletartozik a teljesítmény mellett a hőtermelés és a fogyasztás is.
    Első pillantásra úgy tűnt hogy megszületett az etéren az új világbajnok proci ( a Ryzen 3600as) de kellenek még pontosabb tesztek amik tisztázzák a kérdéseket.
    A plusz fogyasztást, legalábbis egy részét tényleg simán okozhatják ezek az x570 chipkészletű lapok (megjegyzem nem is értem miért nem ilyen lapban tesztelték a többi amd procit is legalábbis a 2. geneseket)
    Ez egy 7nm es proci nem kellene üresjáratban jobban melegednie egy 12nm-esnél logikusan nézve.
    a www.gamersnexus.net-en is tök jó hogy leírja hogy a 3600ost egy x570es Gigabyteban tesztelte, de az nem sokat jelent így hogy a többiről fogalmunk sincs milyen lapban milyen memoriával stb tesztelődött...

Új hozzászólás Aktív témák