Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #85552128

    törölt tag

    válasz janos666 #2770 üzenetére

    " ha pedig 60 körül mozog, akkor csak az alacsony input lag marad meg (amihez nem előfeltétel az adaptív sync"

    Ööö meg az, hogy nem lesz tearing amihez normál esetben Vsync kéne ami hozza a lagot ?
    40-75-ös Freesync monitorom van amit 40-60 használok és egyáltalán nem darabos még ezzel a kis tartománnyal is ég és föld a különbség. A 40-60 Fsync kb. 55-60 Vsync érzésnek felel meg csak lag nélkül.
    Nyilván ha ez alá megy akkor már gond van, pont erre hoztam fel, hogy akár 1 FPS is lényeges különbség lehet, főleg ha a tartomány minimuma magasabb és nincs megoldva a frame duplázás...
    A Freesync/Gsync nem fog 100Hz-es élményt 60 Hz-en hozni, nem is ez a célja.

    [ Szerkesztve ]

  • -Solt-

    veterán

    válasz janos666 #2770 üzenetére

    Amiről beszélsz, annak szerintem semmi köze a FreeSync/G-Sync pároshoz. Ezek "csak" a képtörést szüntetik meg, ettől még a 60Hz vs 120Hz közti különbség nyilván megmarad. Attól mert valami FreeSync képes és 60Hz-s nem lesz olyan éles rajta a mozgó kép mint egy nem FreeSync-s 120Hz-s monitoron. Láttam már nem egy G-Sync/FreeSync monitort 60Hz környékén üzemelni, az égvilágon semmivel nem rosszabb a képe mint bármelyik 60Hz-s monitornak, viszont megvan az az előnye, hogy nem kell V-Sync a képtörés megszüntetéséhez, ezáltal kisebb az input lag.

    Az egésznek pont az a lényege, hogy gyengébb rendszeren is megszüntethető a képtörés V-Sync nélkül, ergo csökkenthető az input lag úgy, hogy közben nem lesz képtörésed, stutteringed.

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák