Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz #45997568 #5000 üzenetére

    :C Szép nagyon, bár nekem már túl szivárványos :)) (bár a billentyűzetem szivárványban tolja)

    Képen szellősnek látszódik a gép, de ez a ház még pont nem rendelkezik megfelelő kábelmanagement-tel, és még a táp sem moduláris. Nagyon szépen el lehet rendezni az újabb gépházakban a kábeleket, ha pedig vízhűtés van, akkor nem rondít bele a képbe a böszme léghűtés sem, és tényleg rendesen kivehető minden.
    Nagyon jókat lehet olvasni a custom loopokról, legalábbis olyan szempontból, hogy egy zárt rendszerű fix vízhűtéshez képest jóval hűvösebb tud lenni, és akkor már gpu-t is hozzá lehet csapni, csak hát pénz-pénz-pénz, és ugye még buktatói is vannak, amikkel te jobban tisztában vagy (hirtelen csak algásodás jut eszembe ha fényt is adsz neki, meg x időközönként szét kell szedni és ellenőrizni mindent :F ). Ennyire sosem másztam bele a témába, de aki tényleg a maximumot akarja 24/7-re kicsiholni a gépéből, annak ez a járható út, mert ezután már csak a folyékony nitrogén van, az meg nem tartós :DDD

    (#5001) IstvánLászló: fel tudom tenni neked a diablo 3-at, de még sosem játszottam vele. Van benne beépített benchmark?

    (#5004) Kreon21: van elől egy ventillátor, ami szívja befele, de kétlem h sokat érne, mert a hdd, ssd és a kábeltömeg szépen megfogja szerintem. Alul a ventillátor szívott régen, de ez a ventillátor hangos mint az állat, meg véletlen fordítva is tettem be, szóval ki van húzva. A gépház oldalán alul kifele fúj a vga-nál, a procihűtő teteje feletti résen jön be levegő, és most úgy van megcsinálva, hogy a procihűtőn levő ventillátor felfele fújja (meleg levegő eleve felfele áramlana), és azzal lehet még ügyeskedni, hogy a gép hátuljában ami van, az befele v. kifele fújja. Most kifele nyomja. A procihűtőt nem lehet elforgatni 90fokkal, mert egy hosszanti keresztfelfogatója van, annyit tudok tenni, hogy lentről fújja át a levegőt a hűtőn, van fentről szívja a hűtőről le. Nincsen itt káosz a levegővel, mert totál lyukacsos a teteje.
    Én azt figyeltem meg, hogy mikor 6perc után a 85,5 fokhoz ért a proci (ami másik programban 95,5 fok volt), akkor is alig jött forró levegő, mert pl. a 4ghz-re húzott Q9550-esem az okádta a meleget ilyenkor (scythe mugen 2 rev. b hűtővel), szóval él a gyanúm, hogy szimplán képtelen a hűtő rendesen elvezetni a hőt a felületről, ez a pure rock hűtő lehet ennyit tud, de legalább jó halk és olcsó volt. Egyébként 6-8magos inteleknél azt hiszem max. 1.25V-ig lehetett elmenni léghűtéssel és kb. 4.2ghz-nél vége volt a 24/7 oc-nak egy fullos noctua léghűtéssel, ez a ryzen meg több feszültséget kér, szóval szerintem rendben vagyunk, mert az új 6xxx-es 6-8-magos inteleknek is több feszültség kell már mint az 5xxx-eseknek és hamarabb elvéreznek, és csakis vizezve megy a 4.4ghz-es órajel (utána pedig lehet h menne még az OC, de olyan feszültség kéne neki, ami meg már a proci mikroelektronikájának káros, hiába bírná a hűtés).
    Tehát én úgy látom most, hogy állandó 100%-os terheléssel 3.8ghz-ig lehet elmenni olcsó 10ezer Ft-os léghűtéssel, a 3.9-4.1ghz is mehet, de csak játékok mellett amíg ez a minimális 30%-ot ha meghaladó prociterheltség ha van, mert ahhoz simán elég.
    A komolyabb léghűtés 3.9-4ghz között halhat el 100%-os terhelésnél, a 4-4.1ghz-hez pedig már víz kell, többet pedig nem visznek a maximálisan ajánlott 1.45V mellett, per pillanat a 4.1ghz csodaszámba is megy.
    Tehát kezdésnek vehetsz nyugodtan egy olcsó B350-es lapot, hozzá egy 10ezer Ft-os pure rock hűtőt (de ha jár gyári hűtő, akkor kezdésnek az is megteszi, ez a be quiet olyan 5-8 fokkal lehet talán hűvösebb, és hangja alig van). Egyszerű matek: gyári hűtős procit ha veszel, akkor hozzá egy olcsó lap, a 3.8ghz-et ez is viszi és megvagy 30ezerből.
    Ha hangosnak tartod, akkor veszel 10ezerért olyat ami nekem van, és hacsak nem nyomatod 100%-on a procit, akkor a fentebb írtak érvényesek rád is, egyébként 6 perc után sok lesz a terhelés neki 3.9ghz-en (de ez lehet h csak az 1700X hőmérsékletjelzésének a hülyesége), de így már 40ezernél jársz.
    Ezek után mehetsz tovább X370 alaplapra extra 20-25ezer Ft-ért, amiknek fejlettebb a VRM-je (vki linkelt listát korábban, érdemes átrágni h tényleg fejlettebb-e), egyébként csak több csatlakozó és SLI az extralistája. A legjobb tuningokat egyelőre az ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO alaplap tudja bő +60ezer Ft-ért a B350-hez képest, viszont mivel csak +100-200MHz-ekről van szó, hiszen maga a proci a limitáló tényező, ezért én ezt erős overkillnek érzem, de még a sima 50ezer Ft-os x370-eseket is annak tartom. Az is fura, hogy a vrm lista alapján 4+2-esnek írják, egyébként valóságban 4fázisosnak, mégis jó cucc. Az is látszódik, hogy az asrock, biostar és gigabyte lapok ugyanazt használják.

    Tehát szerintem per pillanat olcsó B350 lap + x-jelzés nélküli proci (a tuti hőfokok miatt is, meg mert jár gyári hűtő) a jó vétel, x370-et csak akkor fontolnám meg, ha teszem azt 4ghz-nél elhalnának a b350 lapok, az x370-ek pedig 4.4ghz-ig mennének, egyelőre viszont a proci a limitáló tényező, és szerintem a b350-es lapok is hozhatják a jelenlegi 4ghz körüli szintet megfelelő hűtéssel párosítva, de ismét hangsúlyoznám, hogy ez ekkor is a procitól fog függni, hogy viszi-e. Én bármekkora feszültséget adhatok, akkor sem fut le 4ghz-en a cinebench, nem tudom, hogy ezen egy jobb hűtő v. jobb alaplap változtatna-e, de ha van vállalkozó kedvű fórumtárs, akkor kipecázhatom az 1700X-emet, és megnézhetjük, mit alkot egy x370-es lapban, de ismét hangsúlyoznám, hogy 3.9 kontra 4, nagyon max. 4.1ghz-ekről beszélünk, ami legjobb esetben is +5,12% extra teljesítmény, ami kb. semmi, csak sok-sok extra költség.

    apa111: 3.5ghz 1.1V, 3200mhz ram 1.36V, 1V nb, teljesítménycentrikus profil --> 33-35W idle és böngészés, 103-105W teljes terhelés. Ja és most 8mag8szálon vagyok 8/16 helyett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák