Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Tyrel #6965 üzenetére

    Persze, ilyen esetben felesleges IBT-vel szórakozni ha amúgy teljesen stabil :K

    Szerintem akkor van értelme IBTnek, ha Biosban mokolsz, és boot után meg akarod nézni mégis mennyire stabil, hogy ne munka/játék közbe menjen el a gép ha mégse eléggé stabil, plusz ha épp biosban próbálsz belőni egy stabil OCt akkor segít megtalálni a megfelelő értékeket :)

    Mondjuk a very high meg max IBTnek nem sok értelmét látom, standard sokkal gyorsabb, és ha épp az optimális OC beállítást keresem, akkor nem akarom fél óráig az ibt-t bámulni minden egyes boot után. Ha meg nem elég stabil, az standardon is elhasal szvsz

    És akkor arról nem beszélve, hogy neked is pl IBT max alatt lehet hogy elhasalna, de tényleg miért érdekelne ez, ha egyébként mindenben stabil, amire a gépet használod? :)

    [ Szerkesztve ]

  • #95462144

    törölt tag

    válasz Tyrel #6965 üzenetére

    "meg amúgy azt várnám hogy ha kevés a fesz. akkor inkább az órajelet vegye vissza ahhoz mérten, de most vagy tudja hogy nincs rá szükség, vagy nemtom mi van..."

    Ha manual állítasz valamilyen oc-t, akkor melyik deszka fogja neked ahhoz mérten az auto-n okosan kezelni az órajelet az általad beállított értékhez viszonyítva? Mert én olyannal még nem találkoztam, de tanulok szívesen. :)

    Ennek pont nem ez a lényege. Attól függetlenül, hogy nem látod marhára nem biztos, hogy stabil. Van olyan ügyfelem, ahol manual oc-t használtak kb. hasraütésszerűen, de nem bukott ki, csak a Hwinfo dobálta a cache hibákat és nem értették, hogy mik azok a töredékidős bedadogások video konvertálásnál. És nem volt fagyás, kékhalál... Ez akár rövidtávon adhat olyat a komponenseknek, hogy kihatással van az élettartamra.
    Nem muszáj kitesztelni, de érdemes. Ráadásul nálad páratlanok a ram timingok, ami a legritkább esetben szokott stabil maradni ryzen alatt, de volt olyan is csak ritka, olyan 80-20% lehet az arány... Ez főként az imc-t érheti már rövidtávon negatívan.
    Az IBT vh ill. maximum beteszteli a ramokat is, a small fft- vel egyetemben. Én nem állítottam, hogy nem stabil a géped lehet az is, meg nem is... Online gamek alatt is kibukhat a probléma, csak akkor legyen olyan, ami kihajtja. Ha oc-zol érdemes kitesztelni, ha nem érdemes auton, hagyni, nem olyan rossz azaz xfr, ha nem állítasz manuálba semmit és nem szólsz bele a dolgába. Nyilván csak segítséget kértél, én megpróbáltam megválaszolni, semmi sem kötelező ezek csak tanácsok, úgy is ágálsz ellene, akkor meg felesleges megkérdezni, csak használd és kész. ;] :DDD :))

Új hozzászólás Aktív témák