Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Qkackca #20401 üzenetére

    Amiket kérdőjellel jelöltem meg. :D

    1. HWinfo -50MHz-e sw bug vagy Asrock bios gond lehet? Régebbi biosnál nem rémlik, hogy így írta volna ki a hwinfo. Cpu-z most is jó, de az csak egy - aggregált, átlag/max? - órajelet ír ki.

    2. Miért nem turbózik 34-es szorzóig a proci, csak 32.50-33.75 között amikor lazán 60 fok alatt van? TDP átlépésre sem utal semmi, legalábbis nem ír ilyet, de lehet, hogy ez a gondja... vagy ez is Asrock bios bug? (Korábban ilyen se rémlik)

    3. Fogyasztásra kérdeztem még rá. Érdekelne kinél mit mutat 4GHz és 1.3-1.4V környéke.
    Nekem a majd kilós hűtővel is neccesnek tűnik ez a tartomány... 1.20-1.25V-ig, 120-130W-ig tűnik értelmesen hűthetőnek.
    Kíváncsi lennék ez egyedi szoc problémám-e vagy általános. És ha előbbi akkor a cpu vagy hűtés. Bár a proci nem tűnik melegedősnek - egy ideig. De fogyasztásban mégis elég nagy a szórás úgy látom, ott az uncore részre gyanakszom, hogy erősen megdobja a magas ram/soc fesz.
    Neten keresgéltem, hwinfo alapján láttam olyan fogyasztási adatokat 4G/1.4-en ami nálam 3.7-3.8 1.2V körül van.

    4. A ram kérdésem már megoldódott, sikerült visszavarázsolni 3600-ra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák