Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    Na ha így szóba esett a CF akkor pár hónap után leírom a 290X CF tapasztalataimat:A legnagyobb CF bug a következő: Kilépsz egy játékból és úgy látod hogy előjött hogyha bemész a Catalystnél az Overdrive-ba és megnézed a második GPU-t és írja annak a hőmérsékletét órajelét stb...Nos Win alatt alapban lekapcsol a második kártya ezért 0 fokot ír és nem írja a tulajdonságait,ez a normális.Ha nem így van akkor belépsz egy játékba és borzasztóan SZAGGAT,de nem csak sima low fps,olyan mintha laggolnál is egy single player játékban így "rángat" a képernyő nem tudom minek nevezzem ezt az effektust.Újraindítás megoldja,illetve a CF ki és visszakapcsolása.De egyszer ezzel is volt egy csodás kalandom.Előjött ez a hiba,hát oké CF letiltása aztán pedig kapcsolnám vissza fekete kép hopp hát nem kifagyott a gép?Sebaj újraindítom...Valami csodás 600x800-as felbontásban indultam és kiírt valami hibát hogy nem tud elindulni a Catalyst mert hiányzik valami dll ha jól emlékszem...Mondom ne szivass engem miaz hogy nem tud elindulni ha eddig semmi baja nem volt?Oké akkor elindítom én manuálisan,megnézzük mit ír ki...megkeresem ahova telepítve van,indítom...hoppá kékhalál...Telepíthettem újra a drivert mert úgy kifagyott a CF visszakapcsolásánál hogy az egész drivert elb...ta már bocsánat...Másik kedvencem:290X CF-en nem lehet bekapcsolni a Vsync-t...Vagyis be lehet csak nem ajánlott ugyanis ha megteszed a hang valami iszonyatos módon elkezd recsegni...Elkezdtem Skyrimezni ahol nem lehet alapban kikapcsolni és 5 percnél tovább nem bírom egyszerűen borzasztóan fülsértő...nem csak nálam ilyen utána lehet olvasni:Itt és itt is.Ezen felül nekem is volt annó pár "black screen of death"-em,de azt a driverfrissítés megoldotta úgyhogy nálam is az egyik kártyának olyan memóriája volt aminél ez előjött,az megszűnt.Fagyni amúgy játék alatt szerencsére nem szokása.És igen rohadt hangos,nálam alaphűtésnél a max fordulatszám 100% mind a két kártyánál,a max hőmérséklet meg 95 szóval így tartja az órajelet(alapórajelen van mind a két kártya,nem tuningoltam),cserébe tényleg iszonyú hangos.Ha viszont minden normálisan működik akkor a teljesítmény nagyon rendben van,egyedül a Battlefield 4 alatt van ahol nagyon ingadozik a teljesítmény,de annak is utánaolvastam közel én vagyok az egyetlen ilyen akinek 290X/290 CF-je van,de más régebbi kártyáknál is csomóan akiknél sokkal nagyobb problémák vannak,az a játék úgy instabil és bugos ahogy van,de elvileg a CPU miatt is lehet,sokan mondták hogy ha be van nyomva a HT az inkább elvesz a teljesítményből,de egy játék miatt nem lövöm le,illetve hogy Win 8.1 alatt jobban fut mert ugye Dx 11.1.Ezért is kíváncsian várom a Mantle-t,az elvileg kiüti a CPU limitet is úgyhogy ha bekavart a HT akkor ez megoldhatja,illetve nagyobbat is dob a teljesítményen mint a Dx 11.1.Összességében a Mantle illetve az hogy a jövőbeli játékoknál mennyit fog számítani hogy AMD hardver van mind a két újgenerációs konzolban(Xbox One,Playstation 4) fogja eldönteni hogy megbántam-e a 290X CF-et.Az AMD nyílván azt mondja hogy mivel konzolra optimalizálnak elsősorban így az AMD hardvereknek jobban fekszenek majd a konzolportok és könnyebb lesz a fejlesztőknek az ő hardvereikre optimalizálni,hogy ebből mennyi igaz és mennyire fog látszani a számokon majd a jövő kérdése.Én úgy voltam vele mindig is hogy az hogy hangos egy kártya nem zavart,az hogy meleg addig nem amíg nem zavar amíg nem káros a kártyára nézve az AMD szerint úgy lettek tervezve hogy 95 fokot még nyugodt szívvel bírják,afölé nem mehetnek,a fogyasztás addig nem zavar amíg elbírja a tápom,és mint mondtam ilyen beállításokkal az órajelek is stabilok,tuningolni meg nem szoktam VGA-t.Elnézést a hosszú irományért de gondoltam hátha pár embert érdekelnek a tapasztalataim akik ilyen 290X vagy 290 CF-re szeretne beruházni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák