Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz #45185024 #1250 üzenetére

    Amúgy tegnap egy kicsit tesztelgettem ezt azt mert elkapott a hangulat meg nem hagy nyugodni ez az és a következőre jutottam.

    56@64-es biossal órajelben (tesztek alatt stabil max érték) GPU 1680MHz +- 5-7MHz +50% power limittel.
    GPU max órajel ilyenkor 1700MHz-re van állítva.

    Stabilitás vesztés és órajel csökkenés nincs egészen 1100mV környéki gpu feszültségig és 1080mV ("másik" HBM feszültségig) ezalatt eldobja magát vagy épp nem futja meg az 1680MHz max értéket.
    (Pontos értékeket nem dokumentáltam így csak amire így reggel emlékszek azt írom xD majd a következő nekifutást szépen ledokumentálom :) )

    Felfelé lépkedve a feszültséggel semmi nem változik 1200mV esetén se megy feljebb az órajel tehát nem éri el az 1700 MHz-t. Így nekem úgy tűnik tök mindegy mit állítasz mert 1700 körüli órajellel még alulfeszelve is power limitbe ütközik a kártya. (legalábbis elsőre így tűnik de ezzel még futok pár tesztet mert eléggé kíváncsivá tett a jelenség) Lehet felteszem megint a vizes biost ott nagyobb a limit valószínű ott ugyanezen értékekkel megfutja az 1700MHz vagy feletti értéket ha jó a megérzésem de majd kiderül.

    Másik észrevétel, hogy a GPU feszültség és a HBM-nél szereplő feszültség GPUZ szerint igencsak a gpu feszültségre van hatással és az utóbbi inkább mint az előbbi. Ha a HBM feszültség alacsonyabb értéken van mint a GPU feszültség akkor GPUZ szerint valahol a kettő között mozog a feszültség de inkább a HBM értékhez van közel. Olyan mintha a "HBM feszültség" valami limiter érték lenne a gpu feszültségre.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák