Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Mizol29 #29030 üzenetére

    Első közelítésnek talán jók lehetnek a feszeim [link], nekem 1125V lenne gyárilag 1340-re, szóval a tiéd kevésbé feszigényes, ezekkel vagy picit kevesebbel még jó kell legyen. Csak a P6-7 állapotokat írtam át, a többi gyári fesz az adott órajelhez.

    Nekem gyanús amúgy, hogy valamiért beakadt nálad a Memory P2 feszültség 950mV-ra, és olyankor nem engedi a GPU feszét ez alá, hiába kapna amúgy kevesebbet, nálam is oda kóválygott be először. Ezt a P2-es feszt elég hülyén kezeli a driver és a WattMan is, volt, amikor engem is szivatott, amíg át nem írtam OverdriveNTool-ban, 800mV-ra. :DDD Aztán meg mégis meggyógyult valamiért, különben nem tudtam volna a P2 mód 775mV-ját sem megmérni. :F

    (#29031) Mizol29: Akkor valószínűleg P1-P2-P3 állásban 800mV alatt kapna a GPU, ha a memória miatt nem állna meg 800mV-on. Azt már azért szerintem a képeim alapján be fogod tudni jól lőni érzésre. :) Ott amúgy nem is túl kényes a GPU, a legkisebb fesznek jó lesz 0,75V, a többit be lehet lőni közé.

    Amúgy az valójában nem a memória feszültsége, hanem a memória vezérlőé, de mivel a memória vezérlő a GPU_ban van, és a fő GPU-feszültség feszültségét kapja, így igazából egyfajta alsó korlátként funkcionál a GPU-feszre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák