Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz CSOKI08 #27448 üzenetére

    Az marha érdekes. Azért, mert a %, amit az AB mutata, az a vezérlési érték, mennyit próbál a kártya elérni, míg az RPM az mért érték, tehát mennyit jelez vissza a venti a sebességéről.

    Kipróbáltam a Sapphire Dual-X 7970-emen, és fix (47%-ra tettem a teszthez, ~2000rpm) és ahogy kicsit lefogtam a ventit, azonnal látszódott az RPM-en (a % mardt természetesen, ő továbbra is 47%-ot vezérelt ki a ventinek, csak ugye én beleköptem a levesébe), azonnal mutatkozott, hogy 2000 helyett 1400, 1000, amennyire éppen megnehezítettem a dolgát. Ami még érdekes volt, hogy az én kártyámon csak a hátsó ventiből érkezett az adat, a kártya monitorcsatlakozókhoz közelebbi ventijét lefogva semmiféle változás nem történt a mért sebességben.

    Ezek alapján azt tudom elképzelni, hogy a kártyád második ventije rossz, vagy pedig a vezérlője. De így kizárnám a szoftveres gondot, mert akkor az RPM-en nem látszódna az emelkedés.
    Az újraindítás szerintem azért indítja be, mert akkor elvileg maxra vezérli a ventit az elindításához, és amikor pörög veszi csak vissza, és gondolom, a kontrollerét is olyankor újra inicializálja.

Új hozzászólás Aktív témák