Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz szasanyi #3211 üzenetére

    Nem akarok kötekedni de... nekem van a gépembe fogyi mérő ami RealTime mér folyamatosan Zalman MFC3 még mielőtt belekötnél pontosan mér(2-3.% pontossággal mér) mert le ellenőriztem egy ~50.e res kalibrált műszerrel de egyébként se lenne lényeg mert mind 2 kártyát ezzel mértem tehát ha a mérések nem lennének valóságosak de a 2 közötti eltérés akkor is a valóságot mutatná! De mint írtam jól mér a MFC-3 mert 2-3.% pontossággal dolgozik)

    Szóval 6870. netezés közbe (akár csak ha itt a fórumba görgeted az oldalt le-fel) azonnal felkapcsol 3D módba és az eddigi 120.W os teljes gép fogyasztása felmegy 170-180.W ra (igen +50-60W csak hogy a 6870 felkapcsol 100/150 es órajelről 900/1050.re) ha aktívan netezel nem csak 1.oldalt megnyitsz és azt bámulod 1.órán keresztül akkor 60-70.% ban végig 3D ben jár a kártyád ami ugye +60.W 7850 nél ugyan ezt lemérve csak + 10-15.W al emelkedett a fogyasztás nem 60.al! :DD

    TPU oldalán lévő fogyasztások bizonyos szituációban lettek mérve ugye vagy 2D és semmit nem csinálsz a gépen vagy film lejátszás ami ugye UVD órajeleken történik és az csak kb a kártya 1/3 vagy fele sebességén történik vagy ugye a játék alatti fogyasztást mérték ami megint csak nem okés mert nem mindenki 24/7.be játszik szóval inkább a valóságos fogyasztás a lényeg amiről nincs semilyen teszt a neten :O

    Nem hiába adtam el a 6870 et (1.hétig volt a gépembe mert baromira sokat evett és netezés alatt is 50-55.fokos volt most jött helyébe egy 5850 Xtreme amit úgy lövök be a VGA biosába hogy jó legyen magyarán alul van feszelve és alul órajelezve most így max 20.W az eltérésem idle és aktív netezés között nem 50-60 mint a 6870 el) :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák