Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz ÁdiBá #3140 üzenetére

    Az órajel szórás mindkét gyártónál van, ahogy mondod.
    Az AMD régebben a diszkrét lépcsőkkel le volt kicsit maradva, mert az nVidia-nál már régóta egy fesz-órajel görbe van (lásd MSI AfterBurner-ben). Most szerintem már mindkét gyártó így működik, az más kérdés, hogy mit írnak ki a driver-ek - vagy mit kamuznak.

    Amikor a Vega-knál a hotspot-on viccelődtek az nV fanboyok, akkor is tudtuk, hogy az nV-n is van ilyen, csak nem tudod kiolvasni. Láss csodát, talán az RTX3000 generációban már kiolvasható lett a hotspot hőmérséklet, és nem is örültek neki az emberek. :DDD

    A GPU órajel skálázódásába, mint black box-ba nem látok bele, de a saját tapasztalatom: normális működés, hogy nagyobb "általános" grafikai terhelésnél a kártya csak kisebb órajelt képes elérni, míg bizonyos specifikus terhelések, pl. benchmark, esetén egy nagyobb lépcsőn megy.
    A lényeg nekünk úgyis az, hogy a lehető legjobb teljesítményt hozza minden esetben. Én ezért nem is foglalkozom ezzel, kikapcsoltam a monitorozását. Ha néha rá is nézek, akkor az FPS szám mellett a hőfokok, és a móka kedvéért a VRAM használat érdekel csak.
    (ez utóbbinál vannak érdekes számok már manapság is, pedig "csak" 3440x1440 pixelen játszom.)

  • ScomComputer

    veterán

    válasz ÁdiBá #3140 üzenetére

    Ha lenne hozzá MPT, lehetne mókolni, de ahhoz érteni kell, a másik topikban is megy a bullshit, kamu gyárosok részéről...pedig ott van MPT és azzal nagyon szépen be lehet vagy éppen ki lehet kapcsolni sok mindent pl. a DS funkciókat ami nagyon befolyásolják ezt a freki dobálást...de az AMD most az 7000-nél úgy elrejette a dolgokat kódokba,hogy nehéz visszafejteni...pedig hogy örültem volna egy MPT-nek..saját V/F curve stb...áááá szép álom.. :D

Új hozzászólás Aktív témák