Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz M.T. #1057 üzenetére

    Én még jan. 29-én világranglista 6. helyre tuningoltam a 7900 XTX-et Speed Way-ben.
    (most 7.)

    Ott én azt tapasztaltam ki, hogy 2900MHz körülig volt értelme tuningolni 2780MHz körüli memóriával.

    Tudtad emelni az órajeleket efölé is, de akkor egymást ütötték a dolgok:
    Magasabb gpu-órajel mellé csökkenteni kellett a memória-órajelen.
    Magasabb memória-órajel mellett pedig a gpu-órajelet kellett csökkenteni.

    A poén az volt, hogy a "probléma" nem mindig jelentkezett azonnali crash-ben, hanem eleinte csak romlottak a pontszámok, és csak utána fajult át crashbe.

    Nálam a fentebb írt órajel-kombináció körüli rész hozta ebben a benchben a legtöbb pontot. Tudtam 3000MHz körül 2750MHz memóriával is benchelni, de picivel elmaradtak a pontok.
    3100+MHz-et használva meg drasztikusabban romlottak a pontszámok.

    ####################################################

    A másik dolog a feszültség.
    Én egy 150MHz-es tartományra korlátoztam a gpu-órajelet.
    Teszem azt 2800-2950MHz es tartomány mellett ha magasabb értéken hagytam a feszt, akkor 2800-2850MHz-en ment a gpu.
    Alacsonyabbra véve a feszt 2900-2950MHz-en ment a gpu, sőt volt h fogta magát és 2950+MHz-en rongyolt végig.

    GPU-Z-ben figyelve emlékeim szerint kb. 900mV és 930mV között ugrált a tényleges gpu-fesz.
    1100mV körüli beállítással volt valós 930mV, 1050mV körül volt 900mV... (legalábbis Speed Way alatt)

    Tehát a valós feszültség miatt kvázi meg is kapjuk h x gpu-órajel ÉS y memória-órajel esetén mekkora feszt kér a rendszer. Ez így viszont sajnos önmagában nem elég, mert a TDP-keret jön itt be a képbe :))

    Én végül azért nem tudtam több pontszámot kicsikarni, mert ha feljebb toltam a gpu és memória OC kombinációból bármelyiket is, akkor elfogyott a TDP-keretem, ezt pedig onnan tudtam, hogy el kezdett hullámozni a gpu-órajel a bench bizonyos részein.
    Ezt onnan tudom h TDP-hez van köze, mert eleinte direkt gyári TDP-vel nézegettem, és ahol hullámzott már a gpu-órajel, extra TDP-kerettel ez megszűnt.

    "Több" TDP-keretünk pedig még úgy lehet, hogy a fesz-csúszkát lejjebb tekerjük.
    Én 1025mV-os érték mellett benchelgettem kitolt és nem kitolt TDP-kerettel is, és mikor újra el kezdett hullámozni a gpu-órajel, akkor a feszt csökkentve abbamaradt a hullámzás, így megint tudtam a gpu-n emelni, majd megint hullámzás, erre válasznak feszcsökkentés, és ez így ment egészen 1014-1015mV-ig.

    Ezen a ponton pedig több variáció létezik mi lehet a "limit":
    A: memória-OC-t kéne visszább venni (ezzel kis TDP-keretet is nyerve)
    B: magasabb GPU-órajelhez több fesz kéne, de ehhez pedig jelentkezne a C eset
    C: elfogy a TDP-keret

    Ahogy nézegettem nálam a 2780MHz Fast Timing a "tökéletes" memória-órajel, efelett és ezalatt is romlanak a pontszámaim, tehát maximum csak a magasabb GPU-órajelhez nem képes ekkora memória-órajelet kezelni, de alapvetően az A-eset sztem nem igazán játszik.

    Tehát nálam a B-C eset állhat fent, több TDP-keretre lenne szükségem, ami ugye a Nitro+-nál eleve 463W tuningolva :DDD

    Lehet átcuccolok másik ingatlanba ahol erkélyre ki tudom rakni a gépet, ezzel nyernék talán 20 fokot, ami segítene a fogyasztáson egy picit, ergo lehetne picit emelni megint és meglehetne az 1. hely ;]
    (52 fokos átlag gpu hőmérsékletem volt, az 1.-nek 34 fokos, erkélymodos 6800 XT-m anno 36fokon rongyolt végig)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák