Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz FoxiestFox #92126 üzenetére

    Fuh tudom, hogy spéci igények, de soha nem raknék VIA-s lapot PII/PIII mellé.
    nekem 3db VIA-s lapom volt egymás után a Celeron A időszakban és egyik nagyobb hulladék volt mint a másik! Instabil, lassú, a BXhez képest fejlesztési zsákutca. Még a legjobb VIA-s lapom is csak 533-ig kezelt CPU-kat, és irigykedve néztem, ahogy másik a BX-es lapokba csak bepattintják, az 566/600-as procikat és kilőnek 850-900MHZ-re, én meg 523-ön tötymörgök, mert ez a vége. Arról nem is beszélve, hogy a BX-es lapok sokkal gyorsabbak voltak, ugyanolyan CPUval ugyanolyan VGA-val és ugyanannyi RAMmmal kb minden játék alatt köröket vertek a gépemre.
    Akkoriban ha elindítottam egy játékot egy random gépen rögtön tudtam, hogy VIA, SIS vagy Intel chipset van-e benne, pusztán arróól, hogy a játék mennyire futott simán.

    Az egyetlen előnye az volt, hogy kezelt 768MB RAMot a BX 512-jével szemben, de ez nem volt túl anagy fegyvertény azokban az idpkben, amikor még a fele 384MB is feleslegesen túlzó és megalomán mennyiségnek számított.

    Ha valaha Celeron A-s/PII-es gép építésére adnám a fejem (időről időre megfordul, aztán lehűtöm magam, hogy helyhiány van ígyis, meg kb évente egyszer használnám), akkor tuti, hogy csakis Intel chipsettel tenném. Persze 384-512MB RAMmal, és valami olyan VGAval (hiába csábít a nosztalgia) amilyenem nem volt, tehát GeForce 256, vagy valamelyik Matrox.
    Bár ismerem magam, hogy nagy lenne a sajnos sajátként kimaradt Tualatin vonalra a csábítás 1200-1400-as Celeron megtuningolva ASUS TUSL2C vagy Abit ST6 alaplappal, 512MB RAM, GeForce 2 GTS ... vagy házon belül van GeForce 3-asom :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Czo

    őstag

    válasz FoxiestFox #92126 üzenetére

    Nekem is VIA alapu a P3. 2002-ben ez volt a legolcsobb alaplap, amit meg lehetett vasarolni (akkor lett vasarolva, mert szukseg volt egy baziolcso, masodik gepre otthon). Most, igy 20-21 evvel kesobb, igen kellemeset csalodtam a lapban. Egy EPoX EP-3VSA2 peldanyrol van szo. A gyari, utolso verzios BIOS van a lapban, igy van 48 bites LBA es USB boot es ZIP boot kepessg is. Tobb kartyat pakoltam bele, mint amennyi slotja van (Fx5900XT, Realtek 8139, Voodoo 2, Voodoo 2, SB Live! 5.1, VIA VT6421 SATA, GUS Max, ESS 1688). CPU-bol egy 1400-es Tualatin P3-at kapott, rambol 3x256-ot, mig a SATA SSD a VIA SATA kartyan csucsul, a mobilrack, a dvd iro es a ZIP250 az alaplapi ATA100-on. Minden OS alatt betonstabil, ugyhogy abszolute kellemes meglepetes ert ezzel a lappal kapcsolatban.

    Szoval, igy utolag megnezve, semmi baj nincs ezzel a lappal. Anno, amikor valakinek VIA gepet kellett osszerakni, kb mindig, minden korulmenyek kozott volt valami inkompatibilitas. Nyilvan, ezen sokat javit az ido es a jobban kicsiszolt driverek, de valszeg a gyartonak is koze lehet a dologhoz.

Új hozzászólás Aktív témák