Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz KROK640 #91402 üzenetére

    Nem sokon múlott, hogy én is vidéken nőjek fel. Sok időt töltöttem így is "lent" ahhoz, hogy átérezzem amit írsz. Szerencsére apám hamar belecseppent a számítástechnikába, így amire emlékszem szinte mindig volt valami otthon az első kitből összeforrasztott ZX81-től kezdve, sőt előtte is, csak azok céges cuccok voltak. A legkorábbi ami eszembe jut egy programozható, mágnescsíkos számológép amit akkor került elő a diplomata táskából amikor a Deltát néztük és abban is volt valami hasonló szerkezet.

    Nade a gépre áttérve: Nekem a levetett hardver jutott, ami így is le volt maradva az élbolytól, de diákmunkával kiegészítve már elment. pl. 95-ben lett olyan 386-os VLB-s gépem amiben futott az 5V-os 486DX2, szóval "csak" arra kellett összekaparni a lóvét. Előtte 386SX volt 48Mhz-re tuningolva, de a többi része még XT klónként kezdte a pályafutását. A fércelést tovább toltam azzal, hogy nem vinyót cseréltem, hanem inkább egy 2x CD-ROM-hangkártya párost kapott a gép, hogy legyen hangja a játékoknak. Ez kb. arra volt elég, hogy egyel magasabb szinten csorgassam a nyálam a jobb gépekre.

    Apple témához: Látszik, hogy nem használtál huzamosabb ideig OSX-et. Jól kitalált és a célközönséghez csiszolt. Nem jó mindenre, de hatékony és hasonló minőséget nem veszel olcsóbban PC-ből sem. A baja az, hogy magas a beugrási küszöb és nem jó mindenre. A PC sokkal rugalmasabb platform, több lehetőséggel. De több kényelmetlenséggel is.

    Pikari: A következőt már azon vittem. Az utolsót meg már google docs-ban írtam. Halad a technika...

    zoltanz: A cég eddig is és ez után is megveszi a gépet, de az otthoni felhasználók nagy része nem fogja. A mi 5-10%-os rétegünknek persze kell a gép, de a maradék 90% konzolozni és telefonozni (sic) fog. Tartalmat fogyaszt, max 1-2 képet posztol és az "írás" kimerül az "Itt vok-Mibe kerű-Eadó gummi..."

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák